• Посилання скопійовано

Виправлення помилки у Додатку до Декларації з акцизного податку

У червні у додатку 1 прим. 1 до Декларації було допущено помилку в обсягах реалізованого пального, в зв’язку з чим було неправильно визначено залишки на кінець червня та липня (на суму акцизного податку до сплати не вплинула). Як виправити помилку у Додатку до Декларації?

Відповідно до ст. 50 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний:

  • або надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку;
  • або зазначити відповідні уточнені показники у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Однак, оскільки в даному випадку помилка міститься саме у додатку до Декларації і не пов’язана із зміною суми податкового зобов’язання, то виправляти її потрібно лише шляхом подання уточнюючого розрахунку (в поточній декларації відсутня можливість виправлення помилок у додатках до Декларації попередніх періодів).

Для уточнюючої декларації звітний (податковий) період та звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється (відповідно, червень та липень).

При поданні уточнюючої декларації всі її розділи заповнюються правильними показниками. Якщо буде заповнено рядок, який вимагає подання додатка – подається і цей додаток з правильними даними. Для розрахунку результатів виправлення помилок недоплати або переплати акцизного податку призначений додаток 8.

Отже, платник податку для виправлення помилки у Додатку 1 прим. 1 подає Декларацію з акцизного податку за відповідний період, що уточнюється з позначкою «уточнююча». Оскільки помилка була допущена лише у Додатку 1 прим. 1 і не впливає на суму податкового зобов’язання, то показники уточнюючої Декларації будуть відповідати показникам поданої за відповідний період Декларації. Аналогічно заповнюються і додатки до Декларації, в який не було допущено помилку. Своєю чергою, у Додатку 1 прим. 1 до уточнюючої Декларації платник податку зазначає правильні показники (правильні показники, що були зазначені у звітній Декларації, наводяться відповідно без змін).

При цьому, оскільки зазначена у запитанні помилка не впливає на підсумкову суму податкових зобов’язань, вважаємо, що разом з уточнюючою декларацією Додаток 8 подавати не потрібно (зокрема, таку позицію наводили податківці у випадку помилка в коді КОАТУУ, яка не впливає на підсумкову суму податкових зобов’язань).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»