• Посилання скопійовано

Як платити акциз при знищенні акцизних марок?

Підприємство є платником акцизного податку як виробник підакцизних товарів. У процесі виробництва деяка кількість марок зіпсувалася. За результатами місяця зіпсовані марки спалюються в присутності комісії, складається відповідний акт. Чи треба на такі марки нараховувати акцизний податок відповідно до пп. 228.8 ПКУ?

Відповідно до пп. 226.16 ПКУ марки акцизного податку, не використані для маркування товарів через їх пошкодження, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного податку, маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів від 27.12.2010 р. №1251. Плата за марки поверненню не підлягає.

Як зазначено у пп. 14.1.190 ПКУ, покупець марок акцизного податку - суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства України є платником акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Продавець марок акцизного податку – це контролюючі органи (пп. 14.1.198 ПКУ).

Згідно з пп. 25 – 27 Положення №1251 марки, не використані для маркування товарів у зв'язку з пошкодженням, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку відповідно до цього Положення. Сплачена сума акцизного податку відшкодовується покупцям марок або за їх бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів. 

Пошкоджені марки наклеюються на окремому аркуші паперу формату А3 (290 х 420 міліметрів) у такій спосіб, щоб чітко було видно центральну частину марки. Окремі частини розірваних марок повинні бути з'єднані, а загальна частина кожної поверненої імпортером (замовником, виробником) марки повинна становити не менш як 60%  початкового розміру.

Усі зміни щодо акцизів
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Оформлені належним чином пошкоджені марки разом з реєстром марок повертаються продавцю. Продавець складає акт про знищення пошкоджених марок. Перший примірник акта разом із заявою платника про повернення сплаченої суми акцизного податку або про зарахування її в рахунок майбутніх платежів залишається у продавця марок. 

У разі неможливості вирівнювання пошкоджених автоматом з наклеювання марок і наклеювання їх на окремому аркуші паперу на підприємстві-виробнику утворюється комісія, яка складає акт про списання таких марок. У акті обов'язково зазначається фактична кількість пошкоджених автоматом марок. До складу зазначеної комісії включається представник територіального органу ДФС за місцезнаходженням виробника (голова комісії) і представник відповідної місцевої держадміністрації. 

Аналогічний порядок знищення марок поширюється і на партії неякісної продукції, що повертається підприємству-виробнику.

Якщо знищенння акцизних марок  здійснюється за іншим порядком, ніж викладений вище, то на такі марки потрібно нараховувати акцизний податок відповідно до пп. 228.8 ПКУ. Зокрема, у запитанні зазначається, що марки спалюються. Це не відповідає приписам пп. 25 - 31  Положення №1251, тому в даному випадку потрібно нарахувати акциз відповідно до пп. 228.8 ПКУ. Щоб уникнути нарахування акцизу відповідно до пп. 228.8 ПКУ, потрібно проводити утилізацію марок відповідно до Положення №1251.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»