Главная Все консультации Налогообложение Общие положения

Визначаємо термін дії знижки за іпотекою

Договір на будівництво квартири за рахунок іпотечного житлового кредиту платником податку укладено у 2003 р. Він прописаний у цій квартирі з 2006 р., і цього року ним заявлялося право на податкову знижку за іпотекою. У 2017 р. платнику відмовили у знижці. Чи правомірні такі дії?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення його оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді частини суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ (пп. 166.3.1 ПКУ), - зазначає «Вісник. Офіційно про податки».

Відповідно до п. 175.4 ПКУ право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно із цією статтею, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, у якому:

  • об’єкт житлової іпотеки придбавається;
  • збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

Отже, витрати, понесені на сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом об’єкта, який переходить у власність платника податку та починає використовуватися ним як основне місце проживання у 2006 р., не включаються до податкової знижки за результатами 2016 р., оскільки вже минуло 10 послідовних календарних років.

Джерело
Вестник. Официально о налогах
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Налоговая скидка

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме