• Посилання скопійовано

Договір про спільну діяльність, у якому немає платника податку на прибуток, не обліковується

Державний професійний ліцей, не платник ПДВ, та фермерське господарство, платник ПДВ, знаходяться на 4 групі ЄП. Чи потрібно відкривати окремий поточний рахунок при спільній діяльності без створення юрособи? У оператора спільної діяльності залишається старий ЄДРПОУ чи надається окремий?

Перш за все потрібно визначитись чи підлягає взяттю на облік договір про спільну діяльність в органах ДПІ. Чи може взагалі платник ЄП четвертої групи укласти такий договір?

Згідно з п. 64.6 ПКУ на обліку в органах ДПІ повинні перебувати договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на яких поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені Кодексом. Проте, враховуючи норми п. 133.1 ПКУ спільна діяльність з 01.01.2015 р. не є самостійним платником податку на прибуток. 

В органах ДПІ не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку в органах ДПІ та виконує обов’язки платника податків самостійно. В результаті укладення договору про спільну діяльність не виникає нового самостійного суб'єкта господарювання (додатково див. ст. 1130 ЦКУ).


Підтверджується наш висновок консультацією із ЗІР підкатегорія 107.12:

“Якщо серед учасників договору про спільну діяльність немає платника (платників) податку на прибуток підприємств, то такий договір про спільну діяльність не обліковується в контролюючих органах і кожен учасник такого договору перебуває на обліку в контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно”. 

Суб'єктами Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)  є юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, що знаходяться на території України та провадять свою діяльність на підставі її законодавства. І як сказано у п. 6 Постанови КМУ від 22.01.1996 р. № 118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України" ідентифікаційний код зберігається за суб'єктом, якому він присвоєний, протягом усього періоду його існування і є єдиним. 

Навіть якщо розглядати взяття на облік договору в органах ДПІ згідно з Порядком № 1588 (наказ Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів") контролюючими органами надається реєстраційний (обліковий) номер платника податків, що зовсім не є аналогом ЄДРПОУ. 

У п. 1.11 Постанови НБУ від 12.11.2003 р. № 492 зазначається, що клієнти можуть відкривати лише один поточний рахунок за кожною угодою про ведення спільної діяльності без створення юридичної особи. Тому заборон, щодо відкриття окремого поточного рахунку в рамках договору про спільну діяльність не має.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»