Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Як оприбуткувати імпортний товар, який складається з декількох номенклатурних позицій?

Підприємство є імпортером. Нерезидент згідно з інвойсом постачає товар як дві окремі позиції (камін - 1шт. по 100 дол., шамот - 1 шт. по 2 дол.). фактично це один товар (невід’ємний один від одного). Як його оприбуткувати: як один товар чи окремо?

Порядок оприбуткування товарів підприємство визначає самостійно на власний розсуд – див.  п. 1.4 Методрекомендацій №2.

Якщо це дійсно одна одиниця товару, яка буде використовуватися або продаватися в цілому, то незалежно від зазначення його в інвойсі такий товар доцільно оприбутковувати так, як він потім буде продаватись або використовуватись. У разі необхідності ці позиції можуть не об’єднуватися, а може бути сформовано комплект з двох позицій – каміну та шамоту. Тобто цей вибір – цілком на розсуд підприємства.

Також з огляду на те, що у різних постачальників один і той же товар може називатись по-різному, підприємство-покупець не зобов’язане використовувати саме ту номенклатуру, яка прийнята у постачальників, бо це призведе до цілого набору різних номенклатур для одного товару, а це є неприйнятним для роботи підприємства – покупця. Натомість підприємство може обліковувати одинакові товари з різними назвами під уніфікованою власною назвою. Ми розглядали цю ситуацію тут. Цей матеріал актуальний в частині бухобліку.

З метою  складання податкових накладних також слід звернути увагу на коди УКТ ЗЕД, з якими було імпортовано ці дві позиції. З цього приводу ми коментували ІПК податківців. Якщо код УКТ ЗЕД для шамоту інший, ніж для каміну, то слід подумати про те, який код УКТ ЗЕД вказувати в податкових накладних при подальшій реалізації каміну та шамоту як единого товару. На нашу думку, в такому випадку слід використовувати код УКТ ЗЕД для каміну як основного товару (див. розділ «Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД» Додатку «Митний тариф України» до Закону України "Про Митний тариф України" від 4 червня 2020 року № 674-IX).

Додатково читайте наші матеріали туттут та тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Импорт , Нерезиденты

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме