Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Експорт нерозмитненого товару, який поміщено в режим митного складу

Підприємство придбало товар за кордоном та помістило його у митний режим митного складу. Товар ще не розмитнено. Чи можна експортувати цей товар з митного складу без розмитнення? Що буде з бюджетним відшкодуванням ПДВ у такому разі?

Митний склад – це один з митних режимів, встановлених ст. 70 МКУ.

Відповідно до ст. 121 МКУ митний склад - це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Митний режим митного складу завершується шляхом поміщення товарів, поміщених у цей митний режим, в інший митний режим, що допускається МКУ (ст. 129 МКУ).

Податківці зазначають, що іноземні товари, які зберігаються в митному режимі митного складу, до закінчення строку їх придатності або строків зберігання повинні бути задекларовані для ввезення на митну територію України в іншому митному режимі або реекспортовані (див. тут).

Отже, підприємство може обрати, у який митний режим помістити товари після завершення режиму митного складу:

  1. Помістити товари в режим імпорту для їх подальшого експорту на загальних підставах;
  2. Помістити товари в режим реекспорту, не поміщуючи їх у режим імпорту. На нашу думку, таку можливість дає норма пп. 4 ст. 86 МКУ: якщо товари були поміщені у митний режим митного складу та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання.

Якщо імпортувати та експортувати товари на загальних підставах, то:

  • При імпорті сплачується «імпортний» ПДВ та всі належні митні платежі;
  • Підприємство має право на податковий кредит з ПДВ на підставі пп. «ґ» п. 198.1 ПКУ.
  • При експорті підприємство має право застосувати ставку ПДВ 0% - на загальних підставах (пп. 206.4 ПКУ).
  • Далі, підприємство має право на бюджетне відшкодування на загальних підставах, визначених ст. 200 ПКУ, якщо за підсумками декларації з ПДВ сформується від’ємне значення (рядок 19 декларації).

Якщо помістити товари на митному складі не в режим імпорту, а одразу в режим реекспорту, то слід мати на увазі, що відповідно до пп. 206.5 ПКУ операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пп. 3 та 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, що оподатковуються ПДВ  за нульовою ставкою. Для даної ситуації ці п. 3 та п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ не застосовуються, а отже, в даному випадку реекспорт буде звільненою операцією.

Отже, якщо при імпорті таких товарів було сплачено «імпортний» ПДВ, то суми такого ПДВ:

  • або з самого початку не включаються до податкового кредиту при складанні декларації з ПДВ;
  • або, якщо ПК таки було визнано, слід нарахувати податкові зобов'язання за п. 198.5 ПКУ.

Щодо такого донарахування ПДВ  ми писали тут.

Відповідно, за операцією реекспорту не виникає від’ємної суми ПДВ, яку можна було б подати на відшкодування.

 

Відображення бюджетного відшкодування у декларації з ПДВ

Розрахунок суми бюджетного відшкодування ведеться у додатку 3 до декларації з ПДВ.

У таблиці 1 додатка 3 зазначаються такі показники:

  1. Cума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пп. 200-1.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20 - рядок 20.1 декларації);
  2. Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (значення рядка "Усього" графи 7 таблиці 2). Тут зазначаються, в тому числі, суми «імпортного» ПДВ, сплаченого на митниці;
  3. Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (зазначається сума рядка 1, яка не більша значення рядка 2) (значення цього рядка переноситься до рядка 20.2  декларації за поточний звітний (податковий) період). Тут підприємство самостійно визначає суму, яку воно бажає заявити до бюджетного відшкодування.

Щодо заповнення додатку 3 до декларації з ПДВ читайте тут та тут>> 

***

Читайте також:

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Экспорт , Таможня , ВЭД , Пошлина

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме