Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Експортна операція здійснюється поетапно: коли відображати її у Звіті про пільги?

За умовами експортного договору датою поставки товару є дата вхідного штампу ТТН в пункті призначення (за умовами CPT зг. Інкомтерс 2010). Товар завезений на склад в порту в травні 2018 р. Складені видаткові накладні. Перетин кордону буде в липні 2018 р., буде офомлюватися ВМД, складена ПН за ставкою 0%. У якому періоді в Звіті про пільги треба відображати цю операцію: за півріччя чи за 9 місяців 2018 р.?

Операції з продажу товарів, вивезених за межі митної території України, але задекларованих на внутрішній митниці, оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою за умови документального підтвердження фактичного вивезення товарів за межі митної території України. Тобто, у разі, якщо за експортним контрактом з нерезидентом товар  у звітному періоді не вивозиться за межі митної території України (перебуває на складі в порту), податкові зобов'язання у платника ПДВ  - експортера за нульовою ставкою у цьому звітному періоді не виникають. 

Лише після фактичного перетину товарами митного кордону України (завершення оформлення вивізної вантажної митної декларації) платником податку - експортером визначаються податкові зобов'язання за нульовою ставкою ПДВ.

Відповідно до пп. 195.1.1 ПКУ за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема,  операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту. Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабміном, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Отже, експортну операцію, за якою товар завозиться на склад в порту у травні 2018 р., а перетинає кордон у липні 2018 р., слід відображати у Звіті про пільги за 9 місяців 2018 р.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Экспорт , Отчетность , Таможня , НДС , ВЭД , Пошлина

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме