Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Які наслідки зменшення митної вартості?

На розрахунковий рахунок підприємства було повернено ввізне мито та ПДВ за товар, який був розмитнений в минулому періоді. Чи повинна митниця надати коригування? Як відобразити в бухобліку таке коригування? Як відобразити в декларації з ПДВ?

Аркуш коригування

У листі від 28.12.2015 р. № 27875/6/99-99-19-03-02-15 податківці зазначили, що у випадку зміни митної вартості імпортних товарів після завершення митного оформлення на підставі рішення суду, внесення змін до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа здійснюється шляхом оформлення аркуша коригування, на підставі відповідного рішення про коригування митної вартості товарів після їх випуску. 

Аркуш коригування складається посадовою особою митниці ДФС, якою здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митниці ДФС інформації про повернення сум митних платежів.

З бланком аркушу коригування можна ознайомитись у Порядку від 06.11.2012 р. №1145.

 

Декларація з ПДВ

У наведеному вище листі податківці також наводять порядок відображення такого коригування МД і, відповідно, суми податкового кредиту у декларації з ПДВ. 

Так, у випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, та включення сплаченої при ввезенні таких товарів суми ПДВ до складу податкового кредиту змінюється величина митної вартості цих товарів (зменшення митної вартості за рішенням суду або контролюючим органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної  вартості товарів, на дату набуття рішенням суду законної сили або на дату прийняття відповідного рішення контролюючого органу відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у податкові декларації з ПДВ зі знаком "мінус" у рядку 11.1, якщо товари було оподатковано за основною ставкою и 11.2 – за ставкою 7%.

 

Бухоблік

На підставі аркуша коригування платник податку здійснює на суму зменшення податкового кредиту з ПДВ сторно-проведення (із знаком мінус) Дт 641/ПДВ Кт 377.

Щодо суми мита, то тут варто зважати на те, чи була здійснена реалізація таких товарів, чи ні:

  • якщо товари вже було реалізовано, то зменшення митної вартості і розміру мита не призведе до перегляду їх первісної вартості. Коригування слід оформити бухгалтерським записом Дт 791 Кт 901 із знаком «мінус» (сторно);
  • у тому випадку, якщо товар ще не було реалізовано, то зменшення відображається за рахунок коригування собівартості такого товару записом Дт 28 Кт 377 із знаком «мінус» (сторно).

Сума повернених коштів з митниці відображається відповідним записом Дт 311 Кт 377 на суму повернених коштів.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Корректировка , Таможня , НДС , Пошлина

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме