Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Зміна митного режиму з тимчасового ввезення на імпорт: як сплачувати податки?

Резидент орендує обладнання у нерезидента, яке ввезено на територію України в режимі тимчасового ввезення з частковим умовним звільненням від митних платежів. Прийнято рішення викупити обладнання у нерезидента. Як сплачуються податки при зміні митного режиму на режим імпорту?

Відповідно до п. 62 ст. 4 МКУ умовне звільнення від оподаткування митними платежами – це звільнення від сплати нарахованого податкового зобов’язання у разі поміщення товарів у митні режими, що передбачають звільнення від оподаткування митними платежами за умови дотримання вимог митного режиму.

Митний режим тимчасового ввезення врегульований главою 18 МКУ.

Відповідно до ч. 7 ст. 106 МКУ у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України митні платежі сплачуються в обсязі, передбаченому законом для ввезення цих товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, за відрахуванням суми, вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення цих товарів від оподаткування митними платежами.

При цьому за період, коли застосовувалося таке звільнення, підлягають сплаті проценти з сум податкових зобов’язань, що підлягали б сплаті у разі, якщо б щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов’язань відповідно до розділу II ПКУ (ст. 100 ПКУ).

Згідно зі ст. 112 МКУ митний режим тимчасового ввезення завершується, зокрема,  шляхом поміщення товарів  в інший митний режим, що допускається МКУ. У даному випадку -  це митний режим імпорту.

Як зазначено у ст. 76 МКУ,  підтвердженням українського статусу товарів, поміщених у митний режим імпорту, є митна декларація, за якою ці товари випущено у вільний обіг.

Відповідно до ст. 3-1 МКУ для цілей здійснення митних формальностей щодо товарів і транспортних засобів комерційного призначення застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, або дня здійснення митних формальностей, якщо вони здійснюються без подання митної декларації.

Згідно з п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми ПДВ, сплачені у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Висновки:

  • При зміні митного режиму на режим імпорту всі платежі сплачуються, як для режиму імпорту, за вирахуванням раніше сплачених сум;
  • За період, коли застосовувалося умовне звільнення від митних платежів, підлягають сплаті проценти відповідно до ст. 100 ПКУ;
  • При оформленні митної декларації при зміні митного режиму на імпорт застосовується курс валют на дату оформлення такої декларації;
  •  Раніше нараховані митні платежі не коригуються у зв’язку зі зміною курсу валют;
  • Імпортер має право на податковий кредит з ПДВ на всю суму сплаченого «імпортного» ПДВ, як за час дії митного режиму тимчасового ввезення, так і при застосуванні режиму імпорту.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Импорт , Таможня , Нерезиденты , ВЭД , Пошлина

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме