• Посилання скопійовано

Сплата податку на репатріацію при виплаті доходу нерезиденту

За ліцензійним договором (між іноземним і українським дистрибуторами) надаються ліцензії (права на використання функціоналу програмного забезпечення), які ліцензіат повинен передати кінцевому користувачу. Чи є платіж нерезиденту за таку ліцензію роялті? Як утримується податок на репатріацію?

Згідно з пп. 14.1.225 ПКУ роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

При цьому податківці у листі 18.08.2015 р. №30644/7/99-99-19-02-02-17 роз’яснюють, що якщо платнику надано право розмножувати і розповсюджувати програмне забезпечення, то такий платник не виступає кінцевим споживачем за функціональним призначенням такої програмної продукції, і платіж за її використання згідно з ліцензійною угодою підпадає під визначення роялті.

Відовідно до пп. 141.4.2. ПКУ податок з доходу нерезидента, з джерела походження з України утримується резидентом, що виплачує такий дохід (тобто фактично виступає податковим агентом нерезидента), у розмірі 15% від суми такого доходу за рахунок такого нерезидента. Відповідно виплаченим вважається повна сума згідно з інвойсом, одна нерезидент отримує дохід за вирахунком такого податку, який перераховується до бюджету. То ж недоплати в такому випадку не виникає. 

При цьому варто зазначити, що податок нараховується та утримується в момент виплати такого доходу (при цьому дохід виплачується за вирахунком такого доходу).

Для наочності розглянемо нарахування та виплату такого доходу нерезиденту у розрізі бухгалтерських проведень (курс на дату виплати становить 26 грн):

дата

Операція

Дебет

Кредит

Сума

30.06.2017

Нараховано роялті

92

684

500,00 $

11.08.2017

Нараховано податок з доходу (75 $ в грн. по курсу на дату виплати)

684

641

1950,00 грн

11.08.2017

Сплачено податок

641

311

1950,00 грн

11.08.2017

Виплачено дохід

684

312

425,00 $

Втім, для того, щоб у нерезидента не виникало питань щодо того, чому йому сплачено роялті менш за суму, визначену договором, варто у самому договорі визначити правила оподаткування цього доходу. Зокрема, зазначити, що такий дохід виплачуватиметься вже після його оподаткування в Україні згідно з ПКУ (чи міжнародного договору, за його наявності, якщо нерезидент надасть довідку відповідно до ст. 103 ПКУ). 

Якщо ж нерезидент погоджується сплатити податок на репатріацію в Україні, але бажає отримати після оподаткування саме 500 доларів, то зазначена в договорі сума роялті має бути більшою і визначатиметься як 500 доларів х 1,15.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.202485
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.2024953
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202456
  • Придбання нерухомості комунальної власності, у якій вже є орендарі
    Підприємство придбало нежитлову нерухомість на аукціоні. В договорі купівлі-продажу об’єкту малої приватизації вказано, що приміщення надано в оренду до 2028 р. і цей договір чинний і для покупця. Майно перебувало в комунальній власності і передане пкупцю в день укладення договору балансоутримувачем. Як відобразити придбання такої нерухомості в обліку? Коли вводити в експлуатацію, якщо акт прийому-передачі майна від 15.02.2023 р.? Як відображати відносини з орендарем? Чи потрібна додаткова угода до договору оренди?
    14.03.202422
  • Чи включати адмінвитрати при обчисленні вартості видобутої корисної копалини?
    При обчисленні вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю до витрат потрібно включати адміністративні витрати чи ні? Місцеві податківці сказали, що потрібно включати, адже підприємство займається тільки виробництвом каменю та щебеню, тому потрібно включати всі витрати, крім витрат на збут. Сказали, що є роз'яснення ДПС, але ми не знайшли
    11.03.202428