• Посилання скопійовано

Зміни про юрадресу вносяться до ЄДР із змінами до Статуту або без них

З метою зменшення витрат підприємство вирішило не орендувати офіс і змінити адресу на адресу прописки засновника. Яка процедура внесення таких змін? Чи обов’язково підприємство має мати контактний телефон? Чи може це бути тільки мобільний телефон директора? Чи треба проводити витрати на зв'язок офіційно (оформляти договір з телефонною компанією)?

Відповідно до чинної редакції ч. 1 ст. 88 ЦКУ у статуті товариства вказуються найменування юридичної особи, органи управління товариством, їх компетенція, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до товариства та виходу з нього, якщо додаткові вимоги щодо змісту статуту не встановлені цим Кодексом або іншим законом. У редакції цієї норми до 01.04.2015 р.* вимагалося вказувати місцезнаходження та адресу юридичної особи. Таким чином, підприємства, зареєстровані до 01.04.2005 року, мали обов'язково вказувати у Статуті юридичну адресу (адресу реєстрації підприємства). Після цієї дати місцезнаходження могло вказуватись лише як відомості, що містяться в ЄДР про таке підприємство.

Отже, якщо підприємство не вказувало у статуті місцезнаходження підприємства, то достатньо прийняти рішення засновниками(ом) про зміну місцезнаходження та подати  Форму 3 - Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, де вказати зміни про місцезнаходження (п. 2 першої сторінки форми). Форму заяви затверджено Наказом Мін'юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5.

При цьому вносити зміни до Статуту не потрібно, але слід посвідчувати нотаріально підписи на такому рішенні засновників  (п. 6 ч. 1 ст. 15 Закону № 755).

Якщо юридична адреса вказана у Статуті, то окрім рішення засновників(а), потрібно також вносити зміни до Статуту виклавши його в новій редакції (п. 1, 2, 8 ч. 4 ст. 17 Закону №755).

Щодо контактного номера телефону (як і адреса електронної пошти) — це інформація для зв'язку з юрособою, але її внесення до ЄДР не є обов'язковим. При цьому за бажанням можна дати номер мобільного телефону керівника, іншого працівника юрособи для можливості здійснення зв'язку з юрособою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.20244
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202427
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128