• Посилання скопійовано

Визнання витрат за відсутності цільового фінансування

ОСББ отримало послуги, але не оплатило їх у зв'язку з відсутністю надходження цільового фінансування. Які проведення зробити та в який момент визнається дохід? Чи визнаються ці витрати доходом в періоді, коли їх понесено, чи відносити їх на витрати майбутнього періоду, коли надійдуть кошти?

ЗапитанняЯкі проведення зробити ОСББ та в який момент визнається дохід, якщо на кінець звітного періоду за отримані послуги нараховано заборгованість підряднику – 8000 грн, на розрахунковому рахунку залишок невикористаних коштів – 1000 грн, нараховано, але ще не оплачено, заборгованість внесків співвласників – 14000 грн, нараховано заборгованість за субсидіями і пільгами – 4000 грн? Чи визнаються ці витрати доходом в періоді, коли їх понесено, чи відносити їх на витрати майбутнього періоду, коли надійдуть кошти, але при цьому є і невикористаний залишок грошових коштів на рахунку?

Відповідь:

Оскільки ОСББ є неприбутковою організацією, тому основну його діяльність забезпечують цільове фінансування та цільові надходження. Так, кошти, що надійшли до ОСББ як внески, є цільовим фінансуванням. Відповідно до п. 17 П(С)БО 15 отримане цільове фінансування визнають доходом протягом тих періодів, у яких були зазнані витрати, пов’язані з виконанням умов такого цільового фінансування. 

Цільове фінансування та цільові надходження обліковуються на рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Аналітичний облік ведуть за їх призначенням і джерелами надходжень. 

Так, надходження коштів відображається проведенням Дт 311 Кт 48. 

Визнання цільового фінансування доходом відображається за проведенням: Д-т 48 К-т 719. Одночасно на ту ж суму визнаються витрати за рахунок цільового фінансування. Тож при отриманні послуг та неможливості заплатити за них через брак цільового фінансування все одно будуть виникати витрати в періоді отримання послуг (Д-т 92 К-т 631). А от коли будуть отримані кошти цільового фінансування, потрібно буде тільки зробити проведення: Д-т 311 К-т 48.

Оскільки кошти на поточному рахунку є надходженням за цільовим фінансуванням, то це є залишком невизнаного цільового фінансування доходом. Він відноситься до доходу майбутніх періодів (Д-т 48 К-т 69).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202413
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202433
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202430
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202432
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024131