• Посилання скопійовано

Зарплата Голови правління ОСББ визначається статутом

Чи має право голова правління ОСББ працювати на благодійних засадах (безоплатно), якщо є і немає найманих працівників? На підставі яких статей законів?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 29.11.2001 р. №2866-III “Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку” об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ст. 7 Закону №2866 статут об'єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. У статуті має бути визначено таке, зокрема, як: 

  • назва і місцезнаходження об'єднання; 
  • мета створення, завдання та предмет діяльності об'єднання; 
  • джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об'єднання; 
  • порядок прийняття кошторису, створення та використання фондів об'єднання, включаючи резервні, а також порядок оплати спільних витрат.

Відповідно до ст. 10 Закону № 2866 органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. 

Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону № 866 до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема,: 

  • затвердження статуту об'єднання, внесення змін до нього; 
  • обрання членів правління об'єднання; 
  • визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління.

До компетенції правління відноситься, зокрема, розпорядження коштами об'єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об'єднання кошторису (ч. 20 ст. 10 Закону № 2866).

Водночас зазначимо, що ОСББ реєструються в порядку, передбаченому Законом України від 15 травня 2003 року №755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”  (ч. 24 ст. 6 Закону № 2866).

В Єдиному державному реєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань зазначається саме посада — голова правління ОСББ. Оскільки ми говоримо не про штатну посаду — керівника директора тощо, а саме про голову правління ОСББ зі статусом визначеним Законом №2866 та статутом ОСББ, то сума оплати голови правління, джерела фінансування (не залежно від наявності чи відсутності найманих працівників), періодичність виплат передбачається саме статутом ОСББ. За наявності найманих працівників статутом має передбачатись фінансування всього правління (голови та членів правління як найманих працівників).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:323
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128