• Посилання скопійовано

Особенности торговли со странами или территориями, имеющими оффшорный статус

Предприятие планирует со следующего года заняться экспортом товара в страну-оффшор. Каковы нюансы учета с оффшорами?

В случае торговли со странами или территориями, имеющими оффшорный статус, в части налогообложения прибыли нужно учитывать два варианта.

Вариант 1. Если предприятие в течение года имеет доходы (определенные по данным бухгалтерского учета) менее 50 млн грн, то объект обложения налогом на прибыль оно определяет также по данным бухгалтерского учета, без каких-либо корректировок или доначислений.  Таким объектом является финансовый результат до налогообложения. 

Вариант 2. Если предприятие в течение года имеет доходы (определенные по данным бухгалтерского учета) более 50 млн грн, и осуществляет экспортные операции с оффшорными странами (территориями), то контролируемыми признаются операции, объем (сумма) которых превышает 5 млн грн. Такой критерий использовался в 2015 году, а каким он будет в 2016 году – увидим исходя из последней редакции изменений в НКУ, которые будут опубликованы в ближайшее время. 

В этом случае, договорную стоимость экспортируемых товаров нужно будет сравнить с обычной ценой на них (если пользоваться терминологией действующей редакции статьи 39 НКУ – проверить на соответствие принципу вытянутой руки). Если обычная цена на экспортируемый товар будет выше договорной, то на разницу нужно будет увеличить объект обложения налогом на прибыль (провести корректировку финрезультата).

 Это прямо указывается в статье 140 НКУ

«140.5. Финансовый результат налогового (отчетного) периода увеличивается: 

140.5.1. на сумму превышения обычных цен над договорной (контрактной) стоимости реализованных товаров (работ, услуг) при осуществлении контролируемых операций в случаях, определенных статьей 39 настоящего Кодекса». 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.202475
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.2024928
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202456
  • Придбання нерухомості комунальної власності, у якій вже є орендарі
    Підприємство придбало нежитлову нерухомість на аукціоні. В договорі купівлі-продажу об’єкту малої приватизації вказано, що приміщення надано в оренду до 2028 р. і цей договір чинний і для покупця. Майно перебувало в комунальній власності і передане пкупцю в день укладення договору балансоутримувачем. Як відобразити придбання такої нерухомості в обліку? Коли вводити в експлуатацію, якщо акт прийому-передачі майна від 15.02.2023 р.? Як відображати відносини з орендарем? Чи потрібна додаткова угода до договору оренди?
    14.03.202422
  • Чи включати адмінвитрати при обчисленні вартості видобутої корисної копалини?
    При обчисленні вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю до витрат потрібно включати адміністративні витрати чи ні? Місцеві податківці сказали, що потрібно включати, адже підприємство займається тільки виробництвом каменю та щебеню, тому потрібно включати всі витрати, крім витрат на збут. Сказали, що є роз'яснення ДПС, але ми не знайшли
    11.03.202428