• Посилання скопійовано

Використання належної засновником техніки для потреб ФГ

Засновник ФГ використовує в діяльності ФГ (платник ЄП групи 3 неплатник ПДВ) належну йому сільгосптехніку, автотранспорт, без укладення жодних договорів. ПММ купуються на ФГ і списуються на собівартість. Як потрібно було оформляти техніку для використання ФГ?

Відповідно до ч. 3 ст. 96 ЦКУ учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 ГКУ суб’єкти господарювання мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 20 Закону про ФГ майно ФГ належить йому на праві власності. ФГ має право здійснювати відчуження та набуття майна на підставі цивільно-правових угод.

Таким чином, потрібно розділяти майно засновника, як фізичної особи, і майно ФГ, як юридичної особи.

Якщо майно фізособи планується використовувати в діяльності ФГ, таке використання потрібно юридично оформити. Наприклад, фізособа може продати таке майно ФГ, може внести до складеного капіталу ФГ. В цих двох випадках право власності на майно переходить від фізособи до ФГ.

Можна оформити тимчасове користування майном – на підставі договору оренди (див. загальні норми в ст. 759 – ст. 786 ЦКУ, оренда транспортих засобів – ст. 798 – ст. 805 ЦКУ), позички (див. ст. 827 – ст. 836 ЦКУ) тощо. Основна відмінність позички від оренди – надання в користування без оплати.

Отже, приміром, оформивши користування позичкою чи орендою, ФГ отримує майно (сільгосптехніку, автотранспорт) у користування. Передачу в користування можуть оформляти актом приймання-передачі.

Отримавши майно в користування, ФГ має оформляти первинні документи, які підтверджують використання сільгосптехніки у господарській діяльності ФГ, в тому числі витрачання ПММ. Наприклад, для сільгосптехніки, яка виконує сільгоспроботи (посів, посадка, внесення добрив тощо) може оформлятися Обліковий лист тракториста-машиніста (сільгоспоблік, форма № 67 чи 67-Б). Роботу автотранспорту можна оформляти довідками, актами, подорожніми листами тощо.

Без наявності таких документів немає підтвердження того, що техніка використовувалася, немає підтвердження використання ПММ.

Якихось додаткових дозволів для здійснення операцій з використання техніки, як правило, немає.

Які податкові наслідки можуть чекати ФГ, якщо воно не оформляло договорів позички чи оренди на сільгосптехніку, автотранспорт, списувало ПММ без наявності підтвердних документів?

Об’єктом оподаткування ЄП групи 3 є дохід в грошовій формі (див. п. 292.1 ПКУ). Таким чином, використання неоформленої техніки на об’єкт оподаткування ЄП не впливає.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202411
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202429
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202428
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202429
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024130