• Посилання скопійовано

Резервні кошти в ОСББ

При виконанні кошторису ОСББ за рік були зекономлені кошти з витратної частини. Чи можна ці кошти зараховувати у резервний фонд ОСББ для використання їх у наступних періодах? Чи підлягають оподаткуванню такі кошти?

Відповідно до норм Закону про ОСББ та п. 5 р. IV Типового статуту ОСББ що кошти ОСББ, включаючи кошти ремонтного, резервного фондів, витрачаються правлінням згідно з кошторисами, затвердженими загальними зборами співвласників, та окремими рішеннями загальних зборів співвласників.

Кошторис об’єднання за поданням правління щороку затверджується загальними зборами не пізніше 01 січня поточного року, якщо інший строк не встановлено загальними зборами співвласників. За рішенням загальних зборів можуть затверджуватися кошториси на два і більше років.

Згідно з ч. 23 ст. 10 Закону про ОСББ до компетенцій правління ОСББ зокрема належить «розпорядження коштами об’єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об’єднання кошторису». Крім цього зазначимо, що до компетенції правління може належати перерозподіл коштів між статтями витрат кошторису, якщо цей перерозподіл не призводить до збільшення витратної частини кошторису, затвердженого загальними зборами ОСББ.

Якщо необхідні інші витрати, не передбачені кошторисом, у нього мають бути внесені зміни, і їх затверджують загальні збори.

Таким чином, зазвичай затверджується загальними зборами так названий «плановий» кошторис на поточний рік (чи декілька років), втім, звичайно ж, в кінці року може виявитися, що він не виконаний, а тому за результатами звітного року відповідно до Типового статуту ОСББ про виконання кошторисів, у тому числі окремих (спеціальних), правління складає щорічний звіт, так званий, фактичний кошторис, який подає на перевірку ревізійній комісії (ревізору), а після такої перевірки – загальним зборам для затвердження.

Зекономлені кошти, що обліковуються на рахунку 48 – тобто невикористаний залишок цільового фінансування на кінець звітного періоду, може бути зменшений (списаний) у наступних звітних періодах, коли він буде використаний або повернутий надавачу такого фінансування. Також, якщо ОСББ підтвримує підхід податківців щодо відсутності рахунку 44 у неприбуткових організацій, то також залишок коштів по такому рахунку, якщо вони не надавалися під цілі, а просто на виконання мети ОСББ, то можна зробити їх перерозподіл, наприклад, у резервний фонд чи ремонтний фонд. Усе це має бути затверджене рішенням загальних зборів.

Якщо ж мова про кошти, що обліковуються на рахунку 44 (якщо ОСББ підтримує позицію, що може бути рахунок 44), то їх також можна розподілити на фонди ОСББ (Дт 42 Кт 443).

На оподаткування це ніяк не вплине (тобто не виникає тут сплати податку на прибуток), адже немає нецільового використання коштів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202423
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202420
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.20241 111