• Посилання скопійовано

Для провадження діяльності у сфері розваг торговий патент придбавається для кожного окремого грального місця

У яких випадках слід отримувати торговий патент?

Згідно з пп. 14.1.250, пп. 267.1.1 ПКУ, торговий патент для цілей розділу XII цього Кодексу — державне свідоцтво з обмеженим строком дії на провадження певного виду підприємницької діяльності та користування яким передбачає своєчасне внесення до бюджету відповідного збору.

Платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;


 

б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;

г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

Торговельна діяльність у пунктах продажу товарів за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток та діяльність з надання платних побутових послуг переважно за індивідуальним замовленням, за переліком, визначеним Кабміном, вимагає від суб'єкта господарювання сплачувати збір за провадження таких видів діяльності. Як наслідок, СГ потрібно придбати торговий патент. Але слід зауважити, що згідно з пп. 267.1.3 та ч. 5 п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування та сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Як сказано у пп. 267.4.6 ПКУ: «Для провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних послуг та діяльності з торгівлі валютними цінностями торгові патенти придбаються окремо для кожного пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти». Якщо, приміром, СГ в одному приміщенні займається виготовленням (пошиттям) штор (занавісок, драпіровок) та одночасно продажем швейної фурнітури, причому розрахунки за надання послуг та продаж товарів здійснюються у готівковій формі, слід придбати два торгові патенти. Але якщо в одному приміщенні (магазині) здійснюється продаж різноманітних товарів, це вимагає наявності лише одного торгового патенту. І навпаки: якщо продаж різноманітних товарів здійснюється в магазині та, наприклад, в малій архітектурній формі, яка розташована в окремому приміщенні, на кожний такий пункт продажу необхідно придбати окремий патент. Адже за визначенням пп. 14.1.211 ПКУ це різні пункти продажу товарів. Аналогічна вимога стосується діяльності з надання побутових послуг. Лише якщо СГ надає декілька видів платних побутових послуг (за умови, що такі послуги передбачені у Переліку №1258) і проводить готівкові розрахунки за них в одному приміщенні, він може придбати один торговий патент як на загальну діяльність з надання платних побутових послуг.

А от для провадження діяльності у сфері розваг, як сказано у пп. 267.4.8 ПКУ, торговий патент придбавається для кожного окремого грального місця (визначення окремого грального місця наводиться у пп. 14.1.132 ПКУ). Якщо окреме гральне місце має декілька незалежних гральних місць (визначення незалежних гральних місць наводиться у пп. 14.1.117 ПКУ), торговий патент придбавається окремо для кожного з них.

Нормами пп. 267.1.2 ПКУ передбачено випадки, коли СГ звільнено від придбання торгових патентів. Крім того, у п. 267.2 ПКУ наводиться перелік товарів, торгівля якими передбачає придбання пільгового торгового патенту (що означає нижчу ставку збору).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»