• Посилання скопійовано

Якою датою ліцензіар повинен скласти надав акт на право використання творів з лютого 2019 до березня 2020 року?

Чи правомірно ліцензіар надав акт на право використання творів за датою оплати на всю суму, якщо у додатку до ліцензії прописаний період використання творів з лютого 2019 до березня 2020 року?

Запитання:

ТОВ уклало ліцензійний договір на право використання творів в 2018 році та сплатило винагороду (роялті). Перелік творів визначено у додатку до Ліцензії (дозволу) з умовами та способами використання, які надаватимуться у 2019 - 2020 роках. Ліцензіар надав акт про надання прав та використання творів за оплатою, тобто, у 2018 році на всю суму платежу, з чим ліцензіат не згоден, оскільки цей первинний документ є підставою для відображення госпоперації в бухобліку.

1. Чи правомірно Ліцензіар надав акт за датою оплати на всю суму, якщо у додатку до ліцензії прописаний період використання творів з лютого 2019 до березня 2020 року?

2. Яким чином переконати Ліцензіара надавати акти щомісячно за фактрм надання послуг згідно з відповідними нормативами?

 

Відповідь:

Насамперед зазначимо, що п. 3.4 Ліцензійного договору строк для виплати винагороди (роялті) встановлено не пізніш, ніж через 5 р.д. з дати виставлення ліцензіаром рахунку ліцензіату.

В п. 4.4 Ліцензійного договору сторони погодили, що протягом 2- р.д. з дати отримання ліцензіаром повної суми винагороди (роялті) він складатиме та підписуватиме ліцензію, а також акт про надання прав на використання творів у 2-х примірниках та надсилатиме ці документи ліцензіату.

При цьому норми п. 4.5 Ліцензійного договору зобов’язують ліцензіата підписати отриманий акт та повернути один з його примірників ліцензіару не пізніш, ніж через 3 р.д. з ати його отримання.

Отже, дії ліцензіара щодо складання документів, передбачених Ліцензійним договором, правомірні та відповідають погодженим сторонами умовам.

Щодо відображення в бухобліку суми роялті за актом про надання прав на використання творів у 2019 - 2020 роках зазначимо таке.

Нормами п. 7 П(С)БО 16 передбачено, що витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Якщо актив забезпечує одержання економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом систематичного розподілу його вартості (наприклад, у вигляді амортизації) між відповідними звітними періодами (п. 8 П(С)БО 16).

Для узагальнення інформації щодо здійснених витрат у звітному періоді, які підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах Інструкцією №291 призначено рахунок 39 «Витрати майбутніх періодів».

За дебетом рах. 39 відображається накопичення витрат майбутніх періодів, за кредитом – їх списання (розподіл) та включення до складу витрат звітного періоду.

Аналітичний облік витрат майбутніх періодів ведеться за їх видами.

У разі якщо за актом про надання прав на використання творів сплачено значний розмір роялті, а право на використання творів пов’язане з отриманням доходів протягом 2019 - 2020 років, то витрати у періоді його сплати необхідно відобразити за ДТ 39 КТ 311.

В подальшому витрати зі сплати роялті розподіляються між відповідними звітними періодами (однаковими частками або пропорційно сумі отриманого доходу) проведенням ДТ 23 КТ 39.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Ліцензії і дозволи»

  • Чи змінювати ліцензію при встановленні додаткової ємності для зберігання?
    У заяві на отримання ліцензії в 2022 році зазначено місце зберігання пального з типом об’єкта оподаткування «213» (завод), відповідно до форми №20-ОПП, і в ліцензії на 5 років визначено ліміт 20 000 л. В 2023 році придбана ще одна ємність і фактично кількість зберігання пального збільшилась до 30 000 л. Чи подавати форму №20-ОПП? Чи подавати заяву на збільшення ліміту в ліцензії на зберігання пального?
    22.04.202424
  • Ануляція ліцензії на зберігання пального: а може відповідальне зберігання?
    Підприємство придбало ПММ 28.03.2024 р. Акцизну накладну від продавця зареєстровано 28.03.2024 р. Заяву на анулювання ліцензії в зв’язку зі зміною адреси акцизного складу підприємство подало 26.03.2024 р. Витяг з розпорядження щодо анулювання ліцензії на зберігання ПММ для власних потреб датовано 28.03.2024 р. Коли ліцензія на зберігання вважається анульованою? Чи можна передати на зберігання пальне, якщо ліцензію анульовано?
    22.04.202421
  • Сплата та продовження ліцензії на оптовий продаж алкогольних напоїв під час воєнного стану
    Підприємство має ліцензію на оптовий продаж алкогольних напоїв. У цьому місяці повинні продовжувати її ще на рік та сплатити 500 000 грн. Чи можна до кінця воєнного стану не платити ці 500 000 грн за продовження цієї ліцензії, а оплатити цю суму протягом 30 днів після скасування воєнного стану? Чи поширюється звільнення на ліцензію оптового продажу алкогольних напоїв?
    09.04.2024110
  • Чи застосовує касовий метод підприємство, якщо дозвіл на будівництво отримано до 10.10.2022 року?
    ТОВ отримало дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку до 10.10.2022 року. В березні 2023 року ТОВ отримує право власності на квартиру (перше постачання) і на наступний день продає цю квартиру покупцю. В обліковій політиці касовий метод не застосовується. Чи потрібно застосовувати касовий метод? Коли виникають зобов’язання з ПДВ: при отримані дозволу або ж все-таки при оплаті за квартиру?
    20.03.202442
  • СГ включено до реєстру великих платників. Чи переоформлювати ліцензію на оптову торгівлю пальним?
    Діяльність підприємства – оптова торгівля пальним без місця зберігання, є відповідна ліцензія. Підприємство включено до реєстру великих платників податків на 2024 рік згідно зі ст. 64 ПКУ. Чи потрібно у зв'язку з цим подавати заяву на перереєстрацію ліцензії?
    14.02.202420