• Посилання скопійовано

Затвердження ліміту каси на підприємстві: які нюанси?

Чи може підприємство встановити ліміт каси у розмірі 170 грн без розрахунку у випадку, якщо в касу буде здійснено лише надходження залишків підзвітних сум?

Ліміт залишку готівки в касі (ліміт каси) – це граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час. Порядок встановлення та розрахунку ліміту каси наведено у розділі 5 Положення №637. Так, п. 5.3 зазначено, що ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси, за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи. Отже,  ліміт каси за рішенням підприємства може бути встановлено і у меншому за розмірі, однак не перевищуючи суми отриманої за допомогою розрахунку (додаток 8).

При цьому п. 5.4 Положення №637 встановлено, що підприємства, у яких вищезазначений показник розрахунку дорівнює нулю, або менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) можуть встановити такий ліміт у розмірі що перевищує розрахований ліміт, але не більше 170 грн. Отже, якщо це ваша ситуація, ви можете  встановити ліміт каси у розмірі 170 грн, але лише після проведення розрахунку!  

Зауважимо, що ліміт каси (хоч і в розмірі до 170 грн) повинен бути встановлений наказом керівника, або уповноваженої особи, адже якщо підприємством не встановлено ліміт каси (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим. 

Докладніше про встановлення ліміту каси для тих, хто робить це вперше або переглядає його після затвердження, читайте тут>>

 

Зміни з 2018 року

Зауважимо, що з 05 січня 2018 року набрала чинності постанова НБУ №148, якою затверджено нове Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

За змістом порядок розрахунку ліміту каси не змінився. Як і раніше, ліміт каси установи, підприємства, небанківські фінансові установи встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси. Однак, у Положенні №148 немає норми щодо встановлення ліміту каси, якщо середньоденний  показник, обчислений на підставі касових оборотів, дорівнює нулю або не більше десяти неоподаткованих мінімумів  доходів  громадян. Отже, у 2018 році доведеться розраховувати ліміт каси і встановлювати його у розмірі не вище за розрахований.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»