• Посилання скопійовано

Нюанси заповнення граф 5,7 та 9 книги обліку розрахункових операцій

Суб'єкт підприємницької діяльності – «загальносистемник» (без ПДВ), що займається продажем підакцизних товарів, нещодавно змінив касовий апарат. Внаслідок цього ним заведено нову книгу обліку розрахункових операцій. Як у новій книзі заповнити графи 5,7,9?

Форму та порядок заповнення КОРО регламентовано Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженим наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. №547. Питання щодо включення сум податків до граф 6 та 7 КОРО у нормативних документах чітко не регламентоване, тож можливі різні точки зору на це питання, кожна зі своїми аргументами.

Нижче наводимо фрагмент форми КОРО (Додаток 1 Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (п. 3 глави 1 розділу ІІ)

Розділ 2. Облік руху готівки та сум розрахунків

(грн, коп.)

Дата

Номер Z-звіту (номер розра-хункової книжки)

Сума готівки

Сума розрахунків

Сума податку на додану вартість

Сума акцизного податку (або іншого податку)

Видано при поверненні товару

службове внесення

службова видача

Загальна

за ставкою податку на додану вартість

за ставкою акцизного податку (або іншого податку)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 10

 

Розділ 2 КОРО заповнюється на підставі даних Z-звіту. Відповідно до п. 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабміну від 18.02.2002 р. №199 чек Z-звіту - фіскальний звітний чек повинен додатково містити такі дані (всі підсумки та суми обчислюються за зміну): 

  • підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожною ставкою ПДВ окремо; 
  • літерні позначення та відповідні ставки ПДВ у відсотках, а також дати їх останнього занесення (якщо таке занесення проводилося у день друкування даного фіскального звітного чека); 
  • суми ПДВ за кожною ставкою; 
  • підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), продаж яких не підлягає обкладенню ПДВ; 
  • загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати; 
  • підсумок розрахункових операцій та суми ПДВ відповідно до абзаців другого, четвертого, п'ятого, шостого п. 17 цих Вимог за сумами коштів, виданих покупцям (споживачам послуг), якщо такий підсумок не дорівнює нулю; 
  • суми готівки за операціями "службового внесення" та "службової видачі"; 
  • кількість касових чеків (квитанцій), виданих за зміну, окремо за реалізованими товарами (наданими послугами) та виданими коштами; 
  • номер, дату і час друкування фіскального звітного чека; 
  • повідомлення про обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам'яті та дійсність фіскального звітного чека.

Щодо відображення акцизного податку у податківці висловилися у листах від 31.12.2015 р. №48131/7/99-99-19-03-03-17 та від 31.01.2015 р. №1848/6/99-99-22-07-03-15. Зокрема, для РРО, в яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору за допомогою окремої податкової групи, допускається використовувати таку форму чека:

ТОВАР                        126,00 А

------------------------------------

СУМА                         126,00

ПДВ        *А 20.00%          20,00

АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК  *Б  5.00%    6,00

Як бачимо, у Z-звіті відображаються підсумки розрахункових операцій з ПДВ та акцизом, які і переносяться до відповідних граф КОРО. Також, як видно з листів ДФСУ, у Z-звіті загальна сума розрахунків за підакцизні товари наводиться з урахуванням акцизного податку.

Отже, якщо під словами "Сума розрахунків" розуміти загальну суму, на яку проведені розрахунки з покупцями, то графах 6 та 7 КОРО, які мають спільну назву "Сума розрахунків" відображається загальна сума розрахунків з покупцями, тобто з урахуванням ПДВ та акцизного податку. 

Якщо вважати, що назви графи 6 "Сума розрахунків за ставкою податку на додану вартість" та графи 7 "Сума розрахунків за ставкою акцизного податку (або іншого податку)" означають не суму проведених розрахунків, а лише базу оподаткування цими податками, то тоді значення цих граф не повинні включати суми податків. Нагадаємо, що база оподаткування ПДВ визначена у п. 188.1 ПКУ, а база оподаткування акцизним податком – у пп. 214.1.1 ПКУ (з урахуванням ПДВ).

З урахуванням цієї неоднозначності та відсутності нормативного врегулювання даного питання, рекомендуємо звернутися до податківців для отримання індивідуальної податкової консультації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»