• Посилання скопійовано

Старі Книги обліку розрахункових операцій можна використовувати надалі

Чи можуть госпсуб'єкти використовувати КОРО, які були зареєстровані до набрання чинності наказом Мінфіну від 29.09.2016 р. № 837?

ДФС у підкатегорії 109.09 ресурсу "ЗІР" пояснила, що суб’єкти господарювання можуть використовувати Книги обліку розрахункових операцій, які були зареєстровані до набрання чинності наказом Мінфіну від 29.09.2016 № 837 до першої із подій:

  • закінчення книги ОРО,
  • завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО,
  • виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги ОРО.

Такі книги ОРО можуть використовуватись за умови відображення в них даних за всіма показниками, що передбачені формами книг ОРО, затвердженими наказом № 547 зі змінами.

Реєстрація нових книг ОРО, перереєстрація книг ОРО, реєстрація другої або наступної книги ОРО здійснюватиметься за формами, визначеними наказом № 547 зі змінами.

***

Докладно про зміни в нових формах КОРО та у застосуванні РРО читайте в аналітичному матеріалі від ДК>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024114
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202439
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 395
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202491
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202482