• Посилання скопійовано

Як проводити розрахунки за допомогою коштів «єПідтримки»?

Як проводити розрахунок покупців в аптеці коштами «єПідтримки»? Чи потрібно реєструвати аптеку десь спеціально? Та чи потрібно використовувати окремий документальний облік?

Для отримання «єПідтримки» громадяни мають оформити в установі банку спеціальну картку «єПідтримка» (в застосунку банку або офлайн-відділенні). В подальшому коштами з цієї картки можна розрахуватись за визначені товари або послуги. Зокрема, з 24 січня на гроші єПідтримки українці від 60 років зможуть купити ліки (про це ми писали тут).

Віртуальна картка – це персоніфікована електронна платіжна картка, що відкривається до вже активного карткового рахунку клієнта.

В розумінні Закону про РРО, розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

При цьому, розрахунок такою віртуальною картою нічим не відрізняється від розрахунку звичайним електронним платіжним засобом (ЕПЗ) – пластиковою картою або телефоном через POS-термінал або шляхом введення реквізитів карти на сайті при онлайн розрахунку (форма оплати «безготівкова»). Не встановлено і умов для «підключення» аптеки до програми продажу ліків за кошти «еПідтримки». Однак, встановлено умову, що банки перевірятимуть вік людини в момент проведення платежу. Коли саме особа оформила картку — не важливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років, а також щоб був в наявності повний курс вакцинації та «зелений» COVID-сертифікат у Дії. Але знову ж таки це перевірятиме банк, а не аптека.

Для аптеки це звичайний клієнт, який розраховується звичайним ЕПЗ (тобто така розрахункова операція через РРО проводиться як безготівкова оплата). Тобто жодного окремого обліку таких розрахунків або реалізованих товарів не передбачено.

Разом з цим, кошти «єПідтримки» не можуть бути використані для придбання засобів з недоведеною ефективністю, біологічно активних добавок чи медичних приладів. Проте незрозуміло, на кого покладається обов’язок з дотримання цього правила, тому для уникнення проблем самим аптекам варто слідкувати за цим.

Крім того, можливий і варіант, коли покупець оплачує частину покупки віртуальною карткою «єПідтримка», а іншу частину, наприклад за недостатності коштів «єПідтримки», зі своєї іншої картки або готівкою.

Також читайте тут (розділ «Запитання бізнесів»), тут та тут (про модифікацію програми «єПідтримка»).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024329
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202442
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202465
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024599