• Посилання скопійовано

Як оформлювати касові ордери при внесенні розмінної монети до каси РРО?

Як оформлювати ВКО та ПКО при внесенні розмінної монети до операційної каси РРО. Як заповнити рядки «Прийнято від», «Підстава», «Одержав», «Дата», «Підпис»? Чи може касир на себе виписати ПКО при поверненні в кінці дня виручки та розмінної монети до каси підприємства?

Відповідно до п. 32 Положення №148, реквізити у видатковому ордері «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача [які заповнюються отримувачем готівки (додаток 3 до цього Положення)] та в прибутковому ордері «Прийнято від» не заповнюються в касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених установою/підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі). Інші реквізити в касових ордерах та видаткових відомостях є обов'язковими до заповнення.

Тобто, у п. 32 Положення №148 наведено виключний перелік випадків, коли не заповнюються зазначені вище реквізити:

1. видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, 

2. здавання готівки до банку, 

3. отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі.

В цьому переліку не написали «тощо». Це означає, що за буквального розуміння цієї норми у всіх інших випадках зазначені реквізити, як і всі інші, заповнюються в загальному порядку.

Тобто, підприємство повинно виконати формальні вимоги, встановлені в Положенні №148 – заповнити відповідною інформацією реквізити ВКО та ПКО.

Причому якщо бухгалтер виконує в тому числі обов’язки як операційного касира, так і касира в касі підприємства, він повинен буде виписувати ПКО, ВКО сам на себе. З одного боку, це виглядає абсурдним. Але, повторимося, в даній ситуації потрібно всього лише виконувати формальні вимоги Положення №148. 

Таким чином, при видачі розмінної монети з каси підприємства до скриньки РРО окремі реквізити ВКО можуть заповнюватися таким чином:

  • «Видати» - зазначається ПІБ касира РРО, який одержує розмінну монету;
  • «Підстава» - наприклад, «Видача розмінної монети в скриньку РРО» чи щось подібне;
  • «Сума» - касир підприємства, який видає готівку, наводить словами суму готівки, яку він передає касиру РРО. Якщо обидва касири це одна і та сама особа, то і реквізит «Одержав», і реквізит «Сума» буде заповнено однією і тою самою особою;
  • «Додаток» - як правило, не заповнюється, тому що при видачі розмінної монети ніяких додаткових документів до ВКО не додається;
  • «Одержав» - касир РРО, який одержує розмінну монету, наводить суму одержаної готівки словами;
  • «Дата» - касир РРО, який одержує розмінну монету, ставить дату отримання готівки;
  • «Підпис одержувача» - ставить свій підпис касир РРО, який одержує розмінну монету;
  • «За» - наводиться інформація про документ касира РРО, який одержує розмінну монету;
  • «Видав касир» - ставить свій підпис, зазначає ПІБ касир підприємства. Якщо обидва касири це одна і та сама особа, то і реквізит «Підпис одержувача» і «Видав касир» буде підписано однією і тою самою особою.

Повторимося, що заповнення окремих реквізитів ВКО виглядає абсурдним. Наприклад, якщо касир підприємства і касир РРО одна і та сама особа, недоречно виглядає заповнення окремих реквізитів, наприклад, «За». 

Але оскільки Положення №148 такі моменти не конкретизує, підприємство повинне всього-на-всього виконати формальні вимоги цього Положення.

Те саме стосується заповнення ПКО при видачі виручки, розмінної монети із скриньки РРО до каси підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024334
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 403
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483