• Посилання скопійовано

Як визначити місце провадження діяльності для інтернет-магазину?

ФОП на ІІ групі ЄП торгує товарами через інтернет-магазин, який фізично знаходиться за місцем реєстрації, де ставка ЄП складає 10%. Податкова наполягає на 20% мотивуючи, що це діяльність по всій Україні. ФОП вважає, що діяльність ведеться за місцем реєстрації. Те, що товари придбаваються людьми з інших регіонів, не відносить діяльність на всю Україну. Як правильно?

Перш за все слід сказати, що інтернет-магазин – це по суті є сайт в мережі інтернет, який не має фізичної адреси, а розташовується на сервері, на якому власник сайту замовив послуги хостингу. Відповідно, всі операції в інтернет-магазині фізично відбуваються не за адресою реєстрації ФОП, а на сервері, на якому розташований сайт магазину.

По-друге, товари надсилаються покупцям поштою, при цьому ФОП не має можливості у своїх реєстраційних документах у якості місця провадження діяльності зазначити якесь одне поштове відділення, з якого він відправляє товари покупцям. До того ж покупці отримують товари у різних регіонах України. Таким чином, не можна визначити ані місце відправки товарів, ані місце їх отримання. 

По-третє, таким визначеним місцем провадження діяльності міг би бути реальний магазин, у якому здійснюється фізичне передання товарів покупцям.

Податківці вважають, що якщо підприємець – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються – див. тут та тут.

Очевидно, таку саму точку зору вони мають і щодо інтернет-магазину, оскільки немає заздалегідь визначеного місця, де власне здійснюється торгова діяльність, а саме передача товару покупцю.

Оскільки поняття місця провадження господарської діяльності законодавством не визначене, то спорити з податківцями буде важко, якщо вони вже пристали на таку точку зору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024336
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 403
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483