• Посилання скопійовано

Якою датою пробивати чек РРО при оплаті через інтернет?

В який момент правильно пробивати та видавати чек РРО покупцю послуги, якщо оплату він здійснив через сайт за допомогою системи iPay.ua: в день зарахування коштів на рахунок, чи в день, коли клієнт отримує послугу (послугу він отримує, наприклад, через тиждень після оплати)?

Чек РРО потрібно формувати на дату надходження коштів на рахунок. Про це детально ми писали тут і тут. Можна подивитися також відповідь податкової на питання 7 в ІПК ДПСУ від 22.10.2020 р. № 4369/IПК/99-00-07-05-01-06.

Ми зауважили, що чинним законодавством (Законом про РРО та іншими підзаконними документами) чітка дата формування чека РРО для ситуації, коли спершу надходить оплата, а через кілька днів надання послуг, не визначена. Судіть самі.

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг тощо.

Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Відповідно до п. 1, п. 2 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкт господарювання, який здійснює розрахункові операції, повинен проводити розрахунки через РРО, а також надавати покупцеві чек РРО.

Ми навели всі норми Закону про РРО, на підставі яких податкова робить власні висновки. Норми дещо суперечливі. Але на практиці їх трактують таким чином, що на дату надходження коштів на рахунок продавця продавець вибиває чек РРО. Потім цей чек він надає покупцеві в момент надання послуг.

Але потрібно врахувати, що це питання чітко Законом про РРО не врегульовано. Тому тут можуть бути різні тлумачення. Для уникнення непорозумінь з податковою і для уникнення можливих непорозумінь при перевірках може бути доцільним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»