• Посилання скопійовано

Оплата ФОПу за суборенду приміщення готівкою без її внесення на поточний рахунок: чи можна?

Чи можна орендодавцю - ФОПу – «єдиннику» (ІІ група) приймати оплату за суборенду приміщення від орендаря – ФОПа – «єдинника» (ІІ група) готівкою без наступного внесення на свій розрахунковий рахунок?

Щодо приймання оплати готівкою, то відповідно до пп. 296.10 ПКУ лише платникам єдиного податку І групи дозволено не застосовувати РРО та/або програмні РРО.

Водночас, згідно з пп. 61 підрозділу 10 розділу XX ПКУ до 01.01.2021 р. РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП – платниками єдиного податку 2-4 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 01.01.2021 р. до 01.04.2021 р. РРО та/або програмні РРО не застосовуються ФОП – платниками єдиного податку 2-4 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону про РРО;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
  • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабміном.

У разі перевищення ФОП – платниками єдиного податку 2-4 груп в календарному році обсягу доходу 1 млн грн, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

ДПС в ІПК від 05.10.2020 р. №4120/ІПК/99-00-07-05-01-06 повідомляє, якщо дохід ФОП перевищить 1 млн грн, то при розрахунках з покупцями такий ФОП має в обов'язковому порядку проводити:

  • або розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО та/або програмні РРО;
  • або шляхом переказу покупцями коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок ФОП через установу банку чи шляхом внесення коштів у касу банку для перерахування на розрахунковий рахунок підприємця, або шляхом проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або програмно-технічний комплекс самообслуговування, що належить банку.

Щодо невнесення ФОП готівкової виручки на свій розрахунковий рахунок зазначимо, що ФОП ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються (абз. 2 п. 14 Положення №148). Отже, ФОП має право не здавати до банку отриману готівку для її зарахування на банківський рахунок, а використовувати на потреби господарської діяльності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»