• Посилання скопійовано

Складення Z-звіту в дні, коли немає розрахункових операцій

ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює інтернет-торгівлю та використовує ПРРО. Чи зобов'язаний ФОП відкривати щодня робочу зміну, потім закривати і відправляти нульовий Z-звіт в дні, коли розрахункових операцій немає?

Фіскальні звітні чеки (Z-звіти) створюють тільки у разі здійснення розрахункових операцій (див. п. 9 ст. 3 Закону про РРО). Виходить що, якщо розрахункових операцій не було, нульовий Z-звіт створювати не потрібно.

Поряд з цим, створювати такий звіт небезпечно. Наприклад, в ІПК ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 р. № 615/ІПК/08-01-14-07-13 зазначено, що передача Z-звітів з нульовими показниками або несвоєчасна передача контрольно-звітної інформації (Z-звіт) до органів податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв'язку є підставою для проведення фактичної перевірки органами ДФС. Підстава – п. 80.2.4 ПКУ.

Варто сказати, що з цього приводу в п. 1 розд. IV Порядку ведення ПРРО сказано конкретніше: суб’єкт господарювання зобов’язаний щоденно створювати фіскальні звітні чек/фіскальні звіти у разі здійснення розрахункових операцій. 

Отже, якщо розрахункових операцій немає, то й фіскальні звітні чеки/фіскальні звіти створювати не обов’язково.

Перед тим, як реєструвати розрахункові документи, ПРРО потрібно перевести у фіскальний режим роботи, відкривши робочу зміну шляхом формування і направлення до податкової Повідомлення за формою №3-ПРРО (п. 3 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

Для закриття зміни потрібно сформувати фіскальний звітний чек/фіскальний звіт на направити його на реєстрацію до податкової (п. 5 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

З наведеного випливає, що ФОП може не відкривати робочу зміну в ті дні, за які він не здійснює розрахункові операції. Відтак, за такі дні і не доведеться формувати нульовий Z-звіт. Причому зміну можна відкрити безпосередньо перед здійсненням розрахункової операції. Відкривати її про запас, очікуючи на можливі операції, немає сенсу.

Повідомляти податкову про подібний графік роботи не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.2024274
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598