• Посилання скопійовано

Коли ФОП - «єдиннику», що надає платні медичні послуги, потрібен РРО?

ФОП - платник ЄП ІІ групи здійснює діяльність з загальної медичної практики (платні медичні послуги щодо обстеження ультразвукової діагностики). Річний обсяг доходу менше 1 млн грн. Чи потрібно застосовувати РРО і з якої дати?

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених  Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Своєю чергою, наразі РРО не застосовується підприємцями - платниками ЄП ІІ-ІV групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень (пп. 296.10 ПКУ).

Водночас, норми цього пункту не поширюються на платників ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Проте з 1 січня 2021 року набирають чинності зміни до зазначеного вище пп. 296.10 ПКУ, зокрема, в частині виключень, що потребують застосування РРО, в тому числі платниками ЄП незалежно від обсягу доходу. Так, виключення поповняться наряду з реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення ще й наданням платних послуг у сфері охорони здоров’я. Зокрема, про перенесення строків проведення «РРОфікації» надавачів медичних послуг ми повідомляли тут.

Згідно з Національним класифікатором України ДК 016:2010 «Державний класифікатор продукції та послуг» секція Q «Послуги у сфері охорони здоров'я та соціальної допомоги» включає розділи 86–88.

Таким чином, ФОП, платник ЄП ІІ групи, який з 1 січня 2021 року здійснює надання платних послуг у сфері охорони здоров’я зобов’язаний застосовувати РРО при здійсненні розрахункових операції.

Також звертаємо увагу, що у разі здійснення розрахунків за надані послуги (в тому числі і у сфері охорони здоров’я) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки (без використання банківських платіжних карток), РРО не застосовується (зокрема, ІПК від 06.02.2019 р. № 412/ІПК/20-40-14-10-21).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024334
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 403
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483