Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Розрахунковий документ, виданий РРО: яким він буде у 2020 році?

Яким буде розрахунковий документ, що має видавати РРО, у 2020 році?

Зміни, внесені Законом №128, стосуються і форми розрахункового документа, який, згідно із Законом про РРО, має видати продавець покупцю. І це логічно, адже як створити розрахунковий документ (фіскальний чек) за допомогою апаратного РРО, продавцям добре відомо. А що буде, коли продавці почнуть застосовувати програмні РРО?

Визначення цього терміна зміниться. Розрахунковим документом стане документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених Законом про РРО, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або програмним РРО, чи заповнений вручну.

Електронний розрахунковий документ — це:

а) документ, створений реєстратором розрахункових операцій, який переведено у фіскальний режим роботи, у момент проведення розрахункової операції, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою;

б) документ, створений програмним реєстратором розрахункових операцій у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою.

Як бачимо, електронному розрахунковому документу як альтернативі паперовому все ж таки бути. Створювати його буде сам РРО, апаратний або програмний. Функцію створювати та тим більше надсилати покупцям електронні чеки, передбачену першою редакцією проекту Закону №128, фіскали з себе зняли — за ними залишається тільки реєстрація РРО та створених ними документів, а також збереження даних про проведені розрахункові операції.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Касса , РРО , Наличность

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме