Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Як заповнити реквізити ПКО при оприбуткуванні торгової виручки за Z-звітом?

Продаж товару населенню через РРО оформлено трьома чеками на загальну суму 60 000 грн (щоб не перевищувало 50 тис. грн). Оприбутковано одним ПКО 60 000 грн. Чи є правильним зазначення в ПКО кореспондуючого рахунку 361 (прийнято – від населення через РРО, підстава - оприбуткування торгової виручки згідно з Z-звітом)?

Норми Закону про РРО не містять обмежень щодо розміру суми розрахункової операції з одним покупцем, а також вимог щодо ідентифікації кожного покупця.

Разом з тим, відповідно до пп. 2 п. 6 Положення №148 суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами з фізособами у розмірі до 50 тис. грн включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Кількість суб'єктів господарювання та фізосіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки протягом дня, не обмежується.

Встановлене обмеження стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу. Про це ми писали тут>> 

Отже, проводити через РРО готівкові розрахунки з однією фізособою на суму понад 50 тис. грн суб’єкти господарювання не мають права.

 

Заповнення ПКО 

У реквізиті «Прийнято від» вказується прізвище, ім'я, по батькові особи, яка вносить готівку до каси. Такою особою є працівник підприємства, який здійснює готівкові розрахунки із застосуванням РРО (зокрема, касир, продавець тощо).

У реквізиті «Підстава» зазначається підстава для оприбуткування готівки (призначення платежу), яка залежить від кореспондуючого рахунку (в ситуації, яка розглядається, – 702). Тобто, у цьому реквізиті вказується: «торгова виручка згідно з Z-звітом (№ та дата)».

При оприбуткуванні готівки, отриманої під час проведення розрахункових операцій через РРО, кореспонденція субрахунків Дт 301 Кт 361 є помилковою, оскільки на субрахунку 361 аналітичний облік розрахунків з покупцями та замовниками ведеться за кожним покупцем та замовником за кожним пред'явленим до сплати рахунком.

На підставі Z-звіту готівкова виручка визнається доходом без ідентифікації покупця проведенням Дт 301/РРО Кт 70.

На підставі РРО готівкова виручка з РРО переноситься до каси підприємства проведенням Дт 301/каса Кт 301/РРО.

***

Читайте також: Заповнення прибуткового касового ордеру: детальний алгоритм від редакції 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Касса , РРО , Торговля , Наличность

Комментарии: 12

Новости по теме

Консультации по теме