Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Чи обов'язково юрособі після отримання доходу понад 1 млн грн застосовувати РРО?

Юрособа – платник єдиного податку ІІІ групи надає послуги з участі в спортивно-розважальних заходах. На сайті підприємства фізособа проходить реєстрацію та у неї з'являється можливість за допомогою Приват24 або LiqPay оплатити послуги. Чи обов'язково після отримання доходу понад 1 млн грн застосовувати РРО?

Запитання:

Юрособа - платник єдиного податку ІІІ групи надає послуги з участі в спортивно-розважальних заходах. На сайті підприємства фізособа проходить реєстрацію та у неї з'являється можливість за допомогою Приват24 або LiqPay оплатити послуги. Після оплати фізособа на свою електронну пошту отримує лист-підтвердження, в якому повідомляється про сплачену сума, дату і місце проведення заходу. В день проведення заходу (захід може проводитися на будь-який території Україні) фізособа надає організатору заходу роздруківку цього листа і тільки після цього може стати учасником заходу. Чи обов'язково юрособі після отримання доходу понад 1 млн грн застосовувати РРО?

 

Відповідь:

Насамперед зазначимо, що обмеження обсягу доходу до 1 млн грн для незастосування РРО встановлено п. 296.10 ПКУ лише для фізосіб – платників єдиного податку.

Юрособи – платники єдиного податку, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані застосовувати РРО в загальному порядку.

Слід зазначити, що відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону про РРО, РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Водночас, ДФС у Житомирській області в ІПК від 08.10.2015 р. №757/06-30-22-05-12 повідомляє, що змінами, внесеними Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», розширено сферу застосування РРО з метою запобігання зловживання підприємствами з надання послуг.

Тому з урахуванням вимог чинного законодавства, підприємству при наданні будь-яких послуг, слід застосовувати РРО.

ДФС у листі від 04.11.2016 р. №23689/6/99-99-14-05-01-15 дійшла до висновку, що якщо споживач замовив товар через Інтернет та розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем FORPOST, LiqPay, PayPal, Portmone.com тощо (у тому числі і з використанням ПТКС)), суб'єкт господарювання зобов'язаний видати:

  • розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО);
  • відповідним чином оформлений гарантійний талон.

Таку ж думку податківці мають не тільки щодо оплати товару через LiqPay, а й щодо оплати послуг.

Також зауважимо, що LiqPay не є платіжною системою і не зареєстрований в НБУ як платіжна система (перелік зареєстрованих в Україні платіжних систем див. тут). LiqPay - це інструмент інтернет-еквайрингу, тому податківці наполягають на застосуванні РРО.

ДФС в ІПК від 18.10.2018 р. №4479/6/99-99-14-05-01-15/ІПК повідомляє, що у разі, якщо споживач замовив товар та розрахувався за нього із застосуванням платіжних систем або програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС), що належать банкам, і зарахування коштів було проведено на розрахунковий рахунок підприємства відповідно накладної, рахунку-фактури (тощо), застосування РРО є необов'язковим.

Отже, у оплати коштів покупцями через Приват24, термінали самообслуговування тощо, які  належать банкам чи небанківським фінансовим установам, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, для подальшого її переказу на рахунки інших суб'єктів господарювання або фізосіб (в т.ч. юрособи – платника єдиного податку) такі розрахунки для отримувачів коштів безготівковими та не передбачають застосування РРО.

***

Читайте також:

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
3 группа ЕН , Доходы , Единый налог , РРО

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме