Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

У який спосіб можна компенсувати працівнику витрати, понесені ним на господарські цілі підприємства?

Підприємство має заборгованість перед працівником за авансовими звітами (було придбано канцтовари). Чи можна перерахувати суму заборгованості на зарплатну або особисту картку працівника?

Перш за все варто зазначити, що нормативні акти не оперують таким поняттям як «зарплатна картка». Картки поділяються лише на корпоративні та особисті.

«Зарплатна картка» за своєю суттю не відрізняється від інших платіжних карток, що банки пропонують фізособам. «Зарплатний проект», «зарплатна картка» - це лише комерційні назви конкретного банківського продукту, який має особливі тарифи на обслуговування, що найбільш зручні саме для отримання зарплатних виплат фізособі від її роботодавця. Тож на зарплатну картку (точніше, на рахунок, до якого вона випущена) також можна перераховувати підзвітні кошти та повертати заборгованість за авансовими звітами, як і на будь-яку іншу картку або рахунок, що належить підзвітній особі. При цьому обмежень щодо отримання сум на особисту картку законодавчо не встановлено.

У тому разі, коли працівник витратив власні кошти на придбання господарських товарів для підприємства, доцільно говорити про відносини між підприємством і фізособою, які регулюються цивільним законодавством, а саме ст. 1159 і 1160 ЦКУ. Згідно з цими статтями підприємство має відшкодувати такі витрати фізособі, у разі якщо придбані товари (роботи, послуги) своєчасно та в повному обсязі оприбутковані й відображені в бухобліку підприємства.

При цьому, яким чином здійснювати таке відшкодування, законодавчо не визначено. Своєю черго., відповідно до п. 2 ст. 6 ЦКУ сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.

Отже, підприємство і працівник самостійно встановлюють порядок компенсації працівнику витрачених коштів. Тобто за домовленістю з працівником витрачені ним кошти можуть бути повернені, в тому числі і на його картку (як особисту, так і на ту, на яку він отримує заробітну плату).

Зверніть увагу, що нещодавно податківці почали висловлювати позицію, що компенсація понесених працівником витрат на придбання товару для підприємства (без попередньої видачі авансу) включається до доходу такої особи. Детальніше про це тут>>

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Горбовцов Станислав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Отчетность , Трудовые отношения , Наличность

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме