Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

При здійсненні безготівкових розрахунків через установи банку РРО не застосовується

ФОП (платник ІІ групи ЄП) отримає оплату за послуги виключно безготівково на рахунок в банку. Чи потрібно застосовувати РРО при досягненні доходу у розмірі 1 млн грн? Яке обмеження щодо доходу встановлено до платників ЄП ІІ групи? Як підтвердити наявність лише безготівкових розрахунків?

Пунктом 12 ст. 9 Закону про РРО встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

При цьому самі податківці неодноразово зазначали (зокрема, тут та тут), що при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.

Слід зазначити, що їх думка щодо цього не змінюється.

Своєю чергою, платнику податків не потрібно будь-яким чином підтверджувати те, що він отримує грошові кошти лише за безготівковим розрахунком. Достатньо буде наявності банківської виписки, у якій будуть зазначені відповідні надходження, які повинні відповідати сумам, зазначеним у Книзі обліку доходів.

Зверніть увагу! Пункт 291.4 ПКУ не стосується використання РРО, а визначає лише умови перебування на певній групі платника єдиного податку.

Зокрема, згідно з пп. 291.4 ПКУ для платників ІІ групи встановлено такі обмеження:

  • кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Отже, платник єдиного податку ІІ групи може отримувати дохід у розмірі, що не перевищує 1500000 гривень протягом календарного року.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Горбовцов Станислав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
2 группа ЕН , Единый налог , Касса , РРО

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме