• Посилання скопійовано

Как определяется налогооблагаемый доход единщика при получении безналичной выручки в валюте

Единщик ІІІ группы получает безналичную выручку в валюте. Как определяется налогооблагаемый доход единщика в этом случае?

В «Общедоступном информационном ресурсе» на сайте ГФСУ по данному поводу размещена следующая консультация: 

"Відповідно до п. 292.5 ПКУ дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку, зокрема, є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі". 

При этом сразу возникает  вопрос, а какую дату принимать во внимание – дату поступления средств на распределительный счет в банке (до продажи такой валюты на МБВР) или дату поступления выручки от такой продажи на счет в банке (валютный или гривневый)? 

В письме от 02.12.2015 г. №692/К/02-32-17-01-17 ГФС в Винницкой области уточнила: 

"доходом фізичної особи - платника єдиного податку вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок, а не курсова різниця, яка виникає при перерахунку коштів, отриманих в іноземній валюті". 

Аналогичный подход применяется и для юрлиц. 

Таким образом, доход ФОП от экспорта товаров или предоставления услуг нерезидентам рассчитывается по курсу НБУ на дату зачисления выручки на распределительный счет

А вот дальнейший учет такой валюты с целью определения базы обложения единым налогом, по разъяснениям налоговиков, у предпринимателей и у юрлиц отличаются. 

Предприниматели на едином налоге, по мнению ГФСУ, указанному в «ОИР»: 

- не осуществляют перерасчет денежных средств и задолженностей в иностранной валюте с целью определения курсовых разниц

- не включают в облагаемый единым налогом доход сумму дохода от продажи иностранной валюты (разницы, которая возникает за счет курсов МБВР и НБУ на день продажи). 

А вот юрлица, наоборот, обязаны делать и то, и другое. При этом отрицательные курсовые разницы или убытки от реализации валюты они отражать в налоговом учете не могут – ведь НКУ не предусмотрен налоговый учет расходов у плательщиков единого налога. А вот положительную разницу, как курсовую (определенную в бухучете), так и от продажи валюты, включить в свой налогооблагаемый доход юрлица-единщики обязаны.  

Более подробно о данных операциях вы можете прочитать, например, здесь>>>

Хоть со времени в данной публикации группы плательщиков единого налога и поменялись, подход налоговиков к налогообложению их валютных доходов остался, в целом, тем же. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202423
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202416
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202421
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202461
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436