• Посилання скопійовано

Якщо єдинник отримує допомогу з вагітності та пологів для себе, податків він не сплачує

Які податки має сплатити підприємець-єдинник ІІ групи при отриманні допомоги з вагітності та пологів (за себе особисто, а не за найманих працівників)? Лікарняний лист відкрито у лютому 2016 р.

З 2016 року підприємці на спрощеній та загальній системі за себе сплачують ЄСВ за ставкою 22%, добровільної сплати до ФСС з ТВП та ФСС від НВВ вже немає. Тож, з 2016 року всі фізособи-підприємці незалежно від системи оподаткування сплачують ЄСВ з умовою страхування в усіх Фондах. І при сплаті ЄСВ за себе мають право на отримання лікарняних та декретних від ФСС з ТВП. 

Згідно з пп. 4 п. 292.11 ПКУ, у  дохід єдинника не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від фондів соцстраху (лікарняні, декретні виплати тощо), тому сума допомоги з вагітності та пологів, виплачена із ФСС з ТВП, не оподатковується єдиним податком.

Підпунктом 165.1.1 ПКУ встановлено, що сума допомоги з вагітності та пологів не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тобто з таких сум не утримується ані ПДФО, ані військовий збір.

На думку податківців, платник єдиного податку не зобов’язаний сплачувати ЄСВ із суми лікарняних (та, на нашу думку, і декретних), отриманих за себе (Лист ГУ Міндоходів  від 24.12.2013 р. № 2201/І/26-15-17-04-17).  І така позиція відповідає нормам Закону про ЄСВ, за яким обов’язок нараховувати і сплачувати ЄСВ з суми лікарняних та декретних встановлена для роботодавців, але не для осіб, які отримують суми таких виплат безпосередньо від ФСС.

Таким чином, якщо платник єдиного податку отримує допомогу з вагітності та пологів для себе, він не має сплачувати з суми такого доходу жодних податків і ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202423
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202416
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202421
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202461
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436