• Посилання скопійовано

Які наслідки зміни ставки єдиного податку з 5% на 3% зі сплатою ПДВ?

Платник єдиного податку за ставкою 5% планує з наступного кварталу стати платником ПДВ. Як обліковується дебіторська, кредиторська заборгованість погашена (не погашена), залишки ТМЦ на складі? Чи можуть використовуватися у діяльності далі основні засоби? Чи далі амортизуються? Що з неповернутою ПФД платником і навпаки?

Реєстрація платника єдиного податку платником ПДВ впливає тільки на оподатковувані ПДВ операції, що будуть здійснюватися "єдинником" з дати реєстрації платником ПДВ – тобто перша подія яких настає після реєстрації платником ПДВ.

Відповідно, на заборгованість, яка виникла в минулому, зміна ставки ЕП не впливає. Вона повинна бути погашена згідно з тими умовами, на які вона виникла.

Також реєстрація платником ПДВ жодним чином не впливає на залишки ТМЦ – вони можуть використовуватись аналогічно, як і до реєстрації. Звісно, у разі продажу таких ТМЦ за кошти після реєстрації платником ПДВ такі операції будуть оподатковуватись ПДВ. Проте, оскільки такі залишки придбані без ПДВ, то для них не застосовуються норми п. 198.5 ПКУ.

Оскільки використання ОЗ ніяк не пов’язане з реєстрацією платником ПДВ, то на їх амортизацію це ніяк не впливає. ОЗ амортизуються відповідно до вимог П(С)БО 7.

Також реєстрація платником ПДВ не впливає на повернення ПФД. Щодо ПФД застосовуться відповідні положення пп. 3 п. 292.11 ПКУ.

Щодо перехідних операцій див. нашу консультацію.

Додатково читайте тут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202423
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202416
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202421
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202461
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436