Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Турагент-платник ЄП: на якій групі можна працювати?

Чи має право турагент – платник ІІІ групи ЄП без ПДВ продавати туристам тури закордон шляхом їх закупівлі в туроператорів, які зареєстровані в Україні?

Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 5 Закону про туризм, туристичні агенти — це юрособи, створені згідно із законодавством України, а також ФОП, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів і туристичних послуг інших суб’єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг.

Посередницька діяльність не заборонена на спрощеній системі оподаткування, адже її немає серед діяльності, вказаної у пп. 291.5 ПКУ. До речі, КВЕД для такої діяльності -  79.11 «Діяльність туристичних агентств».

ФОП може бути турагентом на ІІІ групі ЄП без будь-яких обмежень. Такі обмеження передбачені для ІІ групи. Адже відповідно до пп. 2 пп. 291.4 ПКУ ФОП ІІ групи має право надавати послуги, у тому числі побутові, виключно платникам ЄП та/або населенню.

Оскільки турагент є посередником та надає послуги саме туроператору щодо продажу турів, тобто турагент надає послуги не покупцям турпродуктів та турпослуг, а навпаки — туроператорам. І таким чином виходить: щоб не порушувати умов перебування на ЄП, ФОП на ЄП ІІ групи у статусі турагента має право продавати турпродукти та турпослуги тільки туроператорів — платників ЄП.

Підсумуємо і повторимо, що таких обмежень немає для ФОП ІІІ групи. А тому ФОП – платник ЄП ІІІ групи без ПДВ може продавати туристам тури закордон шляхом закупівлі в туроператорів, які зареєстровані в Україні, незалежно від системи оподаткування останніх. При цьому обов’язково має бути відкритий КВЕД 79.11.

***

Читайте також: 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
3 группа ЕН , Единый налог , Торговля , Туристические услуги , Услуги

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме