Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Чи звільняється «єдинник» від сплати земельного податку?

Підприємство - платник ІІІ групи ЄП вирощує зернові культури та корми для тварин на земельній ділянці, яку надано у постійне користування. Чи звільняється таке підприємство від нарахування та сплати земельного податку?

Відповідно до ст. 269270 ПКУ платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Зокрема, юрособи – платники ЄП звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку ІІІ груп для провадження госпдіяльності (пп. 4 п. 297.1 ПКУ).

При цьому, якщо під час здійснення юрособою госпдіяльності земельні ділянки використовувалися для провадження такої діяльності, і юрособа звільнялася від сплати земельного податку за ці земельні ділянки відповідно до пп. 4 п. 297.1 ПКУ, то у разі тимчасового припинення госп діяльності на юрособу також розповсюджується норма пп. 4 п. 297.1 ПКУ.

Зверніть увагу, якщо "єдинник" надає земельну ділянку в оренду, то податківці продовжують наполягати на тому, що для отримання звільнення від сплати земельного податку договором оренди повинно бути передбачено не тільки оренда самої нерухомості, а й земельної ділянки, яка пов’язана з такою нерухомістю.

Отже, "єдинник" ІІІ групи, який використовує земельну ділянку у госпдіяльності (за виключенням надання в оренду лише нерухомості, яка розміщена на ній) звільняється від сплати податку на нерухомість в частині земельного податку, а також подання декларації з земельного податку.

Також зауважимо, що юрособи – платники єдиного податку, які мають підстави для звільнення від сплати земельного податку відповідно до пп. 4 п. 297.1 ПКУ, за земельні ділянки, що зареєстровані у визначеному законодавством порядку у державному реєстрі, не подають до контролюючих органів податкову декларацію з плати за землю та звіт про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку (роз’яснення податківців - тут).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
3 группа ЕН , Единый налог , Аренда , Плата за землю , Земля

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме