Главная Все консультации Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

«Єдинник» отримав ретроспективну знижку: чи оподатковувати її єдиним податком?

За результатами року співпраці з постачальником платнику ІІІ групи ЄП та платнику ПДВ наховано ретроспективну знижку. Суму знижки постачальник пропонує перерахувати на поточний рахунок. Чи має право платник ЄП на отримання на рахунок цієї знижки? Чи оподатковується отримана знижка єдиним податком?

Єдиний податок

Відповідно до п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку, зокрема, є:

  • для ФОП – дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її госпдіяльності;
  • для юрособи – будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження йому коштів платнику у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку ІІІ групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ПКУ).

Отже, платник єдиного податку включає в дохід отриману від постачальника ретроспективну знижку в загальному порядку.

 

ПДВ

Маркетингові послуги (маркетинг) у пп. 14.1.108 ПКУ визначено як послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та після продажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у т. ч.: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги з вивчення, дослідження та аналізу споживчого попиту, внесення продукції (робіт, послуг) платника податку до інформаційних баз продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Згідно з пп. «б» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

ДФС в ІПК від 13.10.2017 р. №2231/6/99-99-15-02-02-15/ІПК та ДФС у м. Києві в ІПК від 25.10.2018 р. №4582/ІПК/26-15-12-01-18 повідомляють, що при виплаті продавцем винагороди у грошовій формі (мотиваційних виплат) покупцю за досягнення певних економічних показників об'єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а винагорода у грошовій формі (мотиваційні виплати), своєю чергою, є компенсацією вартості таких послуг.

Покупець при отриманні мотиваційних та стимулюючих винагород (бонусів) від продавця у зв’язку з досягненням відповідних показників та виконанням плану продажу зобов'язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з суми отриманих мотиваційних та стимулюючих винагород (бонусів) та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Відповідно до п. 188.1 ПКУ базою оподаткування ПДВ у цьому випадку буде сума мотиваційних виплат.

У разі виникнення необхідності визначення коду послуг згідно з Держкласифікатором продукції та послуг, враховуючи лист Мінекономіки від 11.05.2017 р. №3411-08/15258-03, платник ПДВ може звернутися до ДП «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», яке є розробником ДКПП, за адресою: 79008, м. Львів, вул. Кривоноса, 6.

Докладніше про те, як оподатковується виплата клієнтам ретро-бонусів (рібейт), читайте тут>>

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Бондаренко Елена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
3 группа ЕН , Единый налог , НДС

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме