• Посилання скопійовано

Відсотки на строковий депозит юрособи-"єдинника": дата відображення доходу

Юрособа (платник ЄП ІІІ групи) має строковий депозит. Відсотки за вкладом виплачуються на поточний рахунок щомісяця. У грудні 2017 р. відсотки нарахували, але виплатили на поточний рахунок у січні 2018 р. Як відобразити цю операцію у податковому, бухгалтерському обліку та фінзвітності?

Бухоблік

Згідно із П(С)БО 15, відсотки — це плата за використання коштів, їх еквівалентів або сум, заборгованих підприємству (п. 4 П(С)БО 15). Відсотки належать до доходів підприємства та визнаються у тому звітному періоді, до якого вони належать, виходячи з бази їх нарахування та строку користування відповідними активами з урахуванням економічного змісту угоди (п. 20 П(С)БО 15).

Відсотки, отримані за строковими вкладами, належать до інших фінансових доходів, їх відображають на субрахунку 733 «Інші доходи від фінансових операцій».

Сума відсотків міститься в банківській виписці.

Операції з депозитним рахунком відображаються такими кореспонденціями рахунків:

  • Дт 313 Кт 311 – поповнення депозитного рахунка із поточного рахунка;
  • Дт 373 Кт 719 – нараховані відсотки за депозитом (на підставі договору – у грудні 2017 р.);
  • Дт 719 Кт 791 – доходи у вигляді відсотків віднесено на фінрезультат (за 2017 рік);
  • Дт 311 Кт 373 – відображено отримання відсотків за розміщення коштів на депозитному рахунку (на підставі виписки банку – в січні 2018 р.).

У фінзвітності ці операції відображатимуться так:

  • у балансі за 2017 р. буде відображено суму нарахованих відсотків (дебіторська заборгованість за субрахунком 373). У звіті про фінрезультат за 2017 рік буде відображено дохід від такого нарахування. Він вплине на суму чистого прибутку підприємства, який теж зазначатиметься у балансі станом на кінець звітного періоду (року);
  • у балансі за 2018 р. сума таких відсотків після їх отримання вплине на залишок коштів на поточному рахунку (яке відображається за дебетом субрахунку 311). У звіті про фінрезультат за 2018 рік такі відсотки вже не відображатимуться.  

 

Податковий облік

За відсотками, які підприємство-"єдинник" отримуватиме за депозит на рахунок, виникатиме дохід і, відповідно, обкладатиметься єдиним податком.

Нагадаємо, до доходу юрособи-"єдинника" потрапляє будь-який дохід, уключаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі (пп. 2 п. 292.1 ПКУ).

Депозит (вклад) – це кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк або на вимогу й під процент на умовах видачі на першу вимогу або повернення зі спливом установленого договором строку (пп. 14.1.44 ПКУ).

А відсотки – це дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. До відсотків належить і платіж за використання коштів, залучених у депозит (пп. «б» пп. 14.1.206 ПКУ). Він потрапляє до доходу із джерел з України (пп. «б» пп. 14.1.54 ПКУ).

Таким чином, сума відсотків за депозитом збільшуватиме дохід юрособи-"єдинника". 

 

Дата виникнення оподаткованого доходу

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку в грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПКУ).

Отже, у періоді отримання відсотків на рахунок (депозитний або поточний) виникатиме дохід у сумі отриманих відсотків, а саме у січні 2018 р., і включатиметься до оподаткованого єдиним податком доходу в 1 кварталі 2018 р. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»