Главная Все консультации Упрощенная система Юрлица на едином налоге

Чи може юрособа – «єдинник» прийняти право вимоги грошової заборгованості?

Чи може юрособа на ІІІ групі ЄП (5%) бути новим кредитором в 3-сторонньому договорі про відступлення права вимоги та прийняти право вимоги грошової заборгованості?

Запитання: Чи може юрособа на ІІІ групі ЄП (5%) бути новим кредитором в 3-сторонньому договорі про відступлення права вимоги та прийняти право вимоги грошової заборгованості?  Чи підлягає оподаткуванню отримана сума грошової заборгованості у нового кредитора? Як відображається в обліку підписання договору про відступлення права вимоги та отримання коштів?

 

Відповідь:

Щодо документального оформлення та бухобліку операції з відступлення права вимоги ми писали тут>>

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку не можуть відступати іншим особам своє право вимоги (більш докладно – тут). А оcm бути новим кредитором вони можуть, адже прийняття на себе чужої заборгованості не є розрахунками за товари, роботи, послуги і передбачає отримання грошових коштів, тобто грошового розрахунку.

При цьому отримані кошти будуть оподатковуватися єдиним податком на загальних підставах (пп. 292.1 ПКУ).

 

 

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
3 группа ЕН , Единый налог , Задолженность , Договор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме