• Посилання скопійовано

Втрата кадрових документів: поновлення та відповідальність

На підприємстві втрачено Журнал обліку трудових книжок та усі кадрові документи (накази, особові картки працівників). Завести новий журнал та поновити у ньому записи, накази та особові картки немає можливості, оскільки неможливо знайти звільнених працівників. Як виправити ситуацію? Як штрафи передбачено?

Втрачені документи однозначно підлягають відновленню.

Документи 10-річної давнини можливо вже передані до архіву, тож слід у першу чергу уточнити в архіві.

Якщо документи таки втратили, керівник підприємства повинен зробити таке:

1) створити комісію зі службового розслідування причин зникнення документів;

2) затвердити акти про втрату документів;

3) видати наказ про притягнення до відповідальності осіб, винних у втраті документів.

Як стає зрозуміло, документи не поновляти не можна.

Також мають бути вжиті заходи щодо підписання відновлених документів працівниками (колишніми працівниками), чиї підписи були на початкових документах.

У правому верхньому куті відновлених документів зазначається гриф «Відновлено», а також дата та номер акту комісії чи наказу керівника, що видається за результатами службового розслідування.

У випадку, якщо підписання відновлених документів неможливо через відсутність осіб, це слід зафіксувати в акті. Для ознайомлення з відновленими наказами колишніх працівників викликати не потрібно.

 

 Відповідальність

Посадові особи підприємства відповідають за незбереження кадрових документів.

За недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконну передачу іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів та неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи у разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 3 до 7 НМДГ та попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 5 до 10 нмдг (ч. 1 ст. 92-1 КУпАП).

Аналогічні дії вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч. 1 ст. 92-1 КУпАП тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 7 до 20 НМДГ та на посадових осіб  - від 10 до 40 НМДГ.

Державна архівна служба України у листі від 22.07.2013 р. №04/2404 надала роз’яснення щодо відповідальності за невиконання вимог щодо зберігання документів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241001
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 123
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 490
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202498
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249363