• Посилання скопійовано

Вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту

У березні 2017 р. працівник перебував у закордонному відрядженні без авансу на відрядження. Підприємство відшкодувало йому витрати у серпні 2017 року. За яким курсом відобразити витрати у авансовому звіті? Яка відповідальність за невиплату авансу перед відрядженням?

Про те, чи можна не видавати аванс на відрядження, ми неодноразово писали на сайті ДК, наприклад, тут>>

Докладно про закордонні відрядження ми писали в аналітичних матеріалах тут  і  тут>>

Щодо валюти у якій видається аванс, конкретних приписів законодавства немає. Тому радимо скористатися роз'ясненнями Мінфіну у листі від 21.05.2014 р. №31-07250-06-29/12181.

Згідно з роз'ясненням, працівник, що відряджається за кордон, повинен забезпечуватися авансом відповідно до приведених в кошторисі витрат:

  • в гривнях - для здійснення витрат за час проїзду по території України;
  • в іноземній валюті - для здійснення необхідних витрат за кордоном.

Але оскільки прямих норм законодавства для підприємств, що не фінансуються з бюджету, немає, то вони можуть видавати аванс як у гривні, так і у валюті.

 

Щодо застосування валютних курсів

Якщо підприємство не видавало працівнику аванс, то вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту. При цьому виникає кредиторська заборгованість, за якою необхідно розраховувати курсові різниці: Дт 23 91-94 (витрати у гривні за курсом на дату затвердження звіту)  Кт 372 (заборгованість у валюті).

Якщо курс НБУ зростає, то за валютною заборгованістю визнаються витрати  записом  Д-т 945 К-т 372, а якщо він знижується — визнається дохід записом  Д-т 372 К-т 714. 

Ці витрати або доходи визнаються на дату балансу 31.03.2017 р., 30.06.2017 р. та на дату погашення заборгованості у серпні 2017 р.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20241 133
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202477
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249143
  • Штрафну санкцію минулих періодів визнали частково: відображення в обліку
    Підприємство-перевізник, платник податку на прибуток, виставило штрафну санкцію за простій підприємству-замовнику у липні 2019 р. відповідно до умов договору, визнавши дохід на суму 245978 грн. Підприємство - замовник не визнало штраф. У грудні 2019 р. підприємство подало позов до суду. У червні 2020 р. суд задовольнив позов частково, у сумі 167729 грн. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи можливо провести виправлення у 2023 році?
    17.01.202489
  • Як розподілити відповідальність та підписання касових документів, якщо директор часто відсутній?
    На фірмі є директор, бухгалтер (який за 2-3 місяці буде переведений на посаду фіндиректора) та касир. Директор часто буває у відрядженні за кордоном. Як розподілити обов’язки підписання касових документів? На підприємстві є факсиміле, чи не заборонео його використання на касових документах?
    12.10.2023702