• Посилання скопійовано

У 2020 р. сплачено штраф за неподання звіту з пільг за 2017 та 2018 роки: чи подавати його тепер?

У 2017 та 2018 рр. юрособа відвантажувала готову продукцію на умовах експорту. ПН були зареєстровані зі ставкою 0%, але не подавалися звіти з пільг. У 2020 р. отримано повідомлення про застосування штрафних санкцій за не подання звіту з пільг за 2017 та 2018 роки (штраф сплачено). Чи потрібно тепер подавати несвоєчасно здані звіти за період 2017 та 2018 р.?

Запитання: У 2017 та 2018 р. юридична особа відвантажувала готову продукцію на умовах експорту. ПН були зареєстровані зі ставкою 0%, але не подавалися звіти з пільг. У 2020 р. отримано повідомлення про застосування штрафних санкцій за не подання звіту з пільг за весь період 2017 та 2018 р. (штраф сплачено). Чи потрібно тепер подавати несвоєчасно здані звіти за період 2017 та 2018 р.? І якщо його не подати які передбачені штрафні санкції? Чи можуть повторно нарахувати додаткові штрафи за не подання, хоча раніше за не подання вже було сплачено штраф? І які можуть бути додаткові штрафи, якщо даний звіт може бути поданий несвоєчасно та с помилками?

Відповідь: Відповідно до п. 120.1 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Підпунктом 16.1.6 ПКУ передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Суми податку та збору, не сплачені суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб'єктом – платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в Порядку №1233 (п. 30.6 ст. 30 ПКУ).

В п. 2 Порядку №1233 зазначено, що суб'єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ.

Пунктом 3 Порядку №1233 (який діяв протягом 2017-2018 рр.) визначалося, що звіт про суми податкових пільг подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 к.д., що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг ДФС у листі від 17.01.2018 р. №1390/7/99-99-12-02-04-17 повідомляє, що оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ.

При цьому ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що формою звіту про пільги (що діяла протягом 2017-2018 рр.), а також Порядком №167 не передбачено механізм подання уточненого звіту. А враховуючи, що зазначений звіт складався наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід було виправляти у черговому звіті у межах року. Виправлення помилок у звіті не призводило до нарахування штрафних санкцій.

За звітні періоди минулих років суб’єкти господарювання не мають можливості подати звіти з уточненими показниками.

Отже, звіт про суми податкових пільг, отриманих протягом 2017-2018 рр., тепер подавати не треба. І штрафи за це не накладаються.

***

Також читайте: Помилка у Звіті про пільги: як виправити та чи буде штраф?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20241 165
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202478
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249143
  • Штрафну санкцію минулих періодів визнали частково: відображення в обліку
    Підприємство-перевізник, платник податку на прибуток, виставило штрафну санкцію за простій підприємству-замовнику у липні 2019 р. відповідно до умов договору, визнавши дохід на суму 245978 грн. Підприємство - замовник не визнало штраф. У грудні 2019 р. підприємство подало позов до суду. У червні 2020 р. суд задовольнив позов частково, у сумі 167729 грн. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи можливо провести виправлення у 2023 році?
    17.01.202489
  • Як розподілити відповідальність та підписання касових документів, якщо директор часто відсутній?
    На фірмі є директор, бухгалтер (який за 2-3 місяці буде переведений на посаду фіндиректора) та касир. Директор часто буває у відрядженні за кордоном. Як розподілити обов’язки підписання касових документів? На підприємстві є факсиміле, чи не заборонео його використання на касових документах?
    12.10.2023702