Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Графік щорічних відпусток відсутній: чи буде штраф?

Чи буде штраф у разі відсутності графіка відпусток; ненадання відпусток повної тривалості протягом 2 років поспіль?

Такі порушення є підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за ст. 41 КУпАП (штраф від 30 до 100 н.м.д.г. — від 510 до 1700 гривень), що підтверджується судовою практикою. Такий самий штраф за порушення законодавства про працю застосовується і до громадян — суб'єктів підприємницької діяльності. Щоправда, для такого штрафу існує граничний строк застосування, встановлений ст. 38 КУпАП.

Крім цього, не забуваймо, що ст. 265 КЗпП передбачено окремий штраф за «порушення інших вимог трудового законодавства»у розмірі 1 мінімальної зарплати на момент виявлення порушення, і строків давності тут немає. Саме цей штраф зможе застосувати інспектор з праці, у 2019 році розмір такого штрафу — 4173 грн.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
Ответственность , Отпуска , Штрафы , Трудовые отношения

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме