• Посилання скопійовано

Роботодавець не надає обов'язкову щорічну відпустку працівнику. Яка відповідальність?

Яку відповідальність несе роботодавець за ненадання відпусток, що повинні надаватися в обов'язковому порядку?

Невиконання обов'язку надати працівнику відпустки є порушенням трудового законодавства, яке спричинить застосування до роботодавця і його посадових осіб певних санкцій.

Адміністративне стягнення може накладатися за:

1) ненадання відпустки, передбаченої чинним законодавством, надання якої є обов'язковим;

2) непогодження з представником трудового колективу графіків відпусток;

3) недоведення до відома працівників про складені графіки відпусток;

4) неузгодження з працівником конкретного строку надання відпустки в межах графіків відпусток;

5) неповідомлення працівника про дату початку відпустки за два тижні.

Адміністративні стягнення за вчинення діянь, визначених у пунктах 2, 3, 4, 5 вищеозначеного переліку, можуть накладатись у строк 2 місяців з моменту, коли вони були вчинені (відповідно до ст. 38 КУпАП).

Також, відповідно до ст. 265 КЗпП, при перевірках Держпраці роботодавця, який порушив строк виплати відпусткових, може бути притягнуто до фінансової відповідальності.

Наприклад, за порушення встановлених строків виплати відпусткових більш як за один місяць або виплату їх не в повному обсязі на роботодавця може бути накладено штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (у 2018 році — 11169 грн). При виплаті відпусткових не за три дні до початку щорічної відпустки, але в межах місяця роботодавця може бути притягнуто до фінвідповідальності у розмірі мінімальної заробітної плати (у 2018 році — 3723 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства.

Відповідальність за порушення вимог законодавства про працю тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб СГ від 30 до 100 н. м. д. г. (від 510 до 1700 грн) (ст. 41 КУпАП). А невиконання законних вимог центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю, про усунення порушень законодавства про працю або створення перешкод для діяльності цього органу тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 н. м. д. г. (від 850 до 1700 грн) (ст. 188-6 КУпАП).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20241 133
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202477
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249143
  • Штрафну санкцію минулих періодів визнали частково: відображення в обліку
    Підприємство-перевізник, платник податку на прибуток, виставило штрафну санкцію за простій підприємству-замовнику у липні 2019 р. відповідно до умов договору, визнавши дохід на суму 245978 грн. Підприємство - замовник не визнало штраф. У грудні 2019 р. підприємство подало позов до суду. У червні 2020 р. суд задовольнив позов частково, у сумі 167729 грн. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи можливо провести виправлення у 2023 році?
    17.01.202489
  • Як розподілити відповідальність та підписання касових документів, якщо директор часто відсутній?
    На фірмі є директор, бухгалтер (який за 2-3 місяці буде переведений на посаду фіндиректора) та касир. Директор часто буває у відрядженні за кордоном. Як розподілити обов’язки підписання касових документів? На підприємстві є факсиміле, чи не заборонео його використання на касових документах?
    12.10.2023702