• Посилання скопійовано

Підстави для недопущення фахівців ПФУ на перевірку

На яких підставах суб'єкт господарювання має право не допустити фахівців ПФУ на перевірку?

Відомо, що за необгрунтовану відмову в допуску до проведення перевірки і перешкоджання здійсненню зазначених дій представниками органу ПФУ передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ст. 188-23 КУпАП. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн — 255 грн). Ті самі дії, здійснені особою, яка протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн — 340 грн).

А в яких випадках відмова в допуску до проведення перевірки вважається обгрунтованою?

По-перше, як було зазначено вище, в 2015-2016 рр. діє мораторій на перевірки від ПФУ для тих суб'єктів господарювання, обсяг доходів яких за минулий календарний рік не перевищував 20 млн грн. Таким чином, навіть якщо фахівці ПФУ прийдуть на перевірку з усіма документами, серед таких документів для перевірки зазначених суб'єктів господарювання повинні бути або рішення КМУ, або рішення суду, або документ про те, що така перевірка проводиться у зв'язку з розслідуванням кримінальної справи.

Далі, що стосується випадків, коли фахівці ПФУ мають право приходити з перевірками, а суб'єкти господарювання зобов'язані їх приймати. В цьому випадку фахівці ПФУ зобов'язані перш за все позначити свій статус — пред'явити службові посвідчення. Адже допускати до перевірки суб'єкти господарювання зобов'язані саме фахівців з ПФУ, і не будь-яких, а тих, яким було оформлено направлення на перевірку.

Нагадаємо, що, згідно зі ст. 7 Закону №877, для здійснення планової або позапланової перевірки орган ПФУ зобов'язаний видати наказ, який повинен містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого здійснюватиметься захід, і предмет перевірки.

На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, імені і по батькові перевіряльників) і засвідчується печаткою.

У посвідченні (направленні) на проведення заходу обов'язково мають бути зазначені:

— найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід;

— найменування суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім'я і по батькові фізичної особи — підприємця, щодо діяльності яких проводиться перевірка, місцезнаходження суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, номер і дата наказу, на виконання якого проводиться перевірка;

— перелік посадових осіб, що беруть участь у здійсненні перевірки, із зазначенням їхніх посад, прізвища, імені і по батькові;

— дата початку і дата закінчення перевірки;

— тип перевірки (планова або позапланова) та власне вид заходу (у цьому випадку — перевірка);

— підстави для здійснення перевірки;

— предмет здійснення перевірки;

— інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і термін його здійснення).

Посвідчення (направлення) є чинним тільки протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.

Пам'ятайте: відсутність або невідповідність дійсності будь-якого із зазначених реквізитів може бути законною підставою для відмови в допуску до перевірки. Перед початком здійснення перевірки посадові особи органу ПФУ зобов'язані пред'явити керівникові суб'єкта господарювання або уповноваженому ним особі посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу ПФУ, і надати суб'єктові господарювання копію посвідчення (направлення). Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу і службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) підприємства.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Контролюючі органи і перевірки»