• Посилання скопійовано

Термін оренди землі(паю) може бути продовжений до повного завершення збирання врожаю

Договір оренди землі(паю) закінчується 31.12.2017 р. Власник землі вирішив не продовжувати договір оренди землі і просить повернути землю після закінчення технологічного циклу. Як повернути таку землю, якщо технологічний цикл в с/г починається восени поточного року, а закінчується після збирання врожаю наступного року?

Наказом Держкомітету України по земельних ресурсах від 17.01.2000 р. №5 затверджений Типовий договір оренди земельної частки (паю). Однією з умов розділу 3 "Права та обов'язки Сторін" Типового договору оренди паю є наступне:

Сторони мають право:

  • у разі закінчення дії Договору до закінчення польових робіт термін оренди земельної частки (паю) продовжити до повного завершення збирання врожаю; 
  • вносити зміни та доповнення у Договір за згодою обох Сторін у письмовій формі.

Тому, зважаючи на вищенаведене, Сторони мають право у разі закінчення дії Договору (термін спливає 31.12.2017 р.) до закінчення польових робіт додатковою угодою продовжити термін дії оренди земельного паю до повного завершення збирання врожаю. Оскільки це умова, прописана в Типовому договорі оренди паю, то угода про продовження строку дії в такому разі, має бути зареєстрована у книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) відповідної сільської, селищної ради.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

  • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
    Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
    26.11.2021161
  • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
    Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
    22.06.20211 161
  • Договір комісії на відступлення права вимоги
    За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
    02.06.20219041
  • Курсова різниця за агентським договором у валюті
    Юрособа-"єдинник" працює за агентським договором. Нерезидент перераховує авансові платежі. На дату балансу на рахунку агента перебуває валюта, отримана від принципала. Як відображати у фінзвітності таку валюту та курсові різниці?
    23.02.20211841
  • З якої дати сплачувати оренду за новоукладеним договором оренди землі?
    Юрособа уклала з фізособою договір оренди землі сільгосппризначення, дата якого – 01.10.2020 р. Держреєстрація права оренди відбулася 02.11.2020 р. В договорі сказано, що він набуває чинності з моменту підписання да держреєстрації. З якої дати потрібно нараховувати і платити оренду плату?
    27.01.2021290