Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Чи звільняється підприємець-"єдинник" з інвалідністю від ЄСВ за себе?

Підприємець-"єдинник" ІІ групи оформив інвалідність. При цьому він ще не досяг пенсійного віку. Чи будуть пільги у такого фізособи-підприємця зі сплати ЄСВ за себе?

Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ особи, зокрема, зазначені у пункті 4 частини 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Отже, якщо ФОП є особою з інвалідністю, хоча він і не досяг пенсійного віку, він звільняється від сплати за себе ЄСВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
2 группа ЕН , Единый социальный взнос , Предприниматели , Льготы

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме