Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Погашено заборгованість з ЄСВ: чи можна подавати заявку до ФСС з ТВП?

Станом на 01.01.2019 р. підприємство мало борг з ЄСВ. 04.01.2019 р. у працівника настав страховий випадок. У червні заборгованість з ЄСВ було сплачено. Чи можна подати заявку до ФСС з ТВП для відшкодування суми лікарняних?

Відповідно до п. 8 Постанови №12, робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку здійснює перевірку інформації, наведеної у ній, перевіряє правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Держреєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним ЄСВ, наявність у Фонді зареєстрованого нещасного випадку або профзахворювання (у разі проведення виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), правильності нарахування виплат та у разі відсутності зауважень протягом десяти робочих днів здійснює фінансування сум, зазначених у заяві-розрахунку.

При цьому, місяці, за які не сплачений ЄСВ, не можуть бути зараховано до страхового стажу. Справа в тому, що в Реєстрі застрахованих осіб відмітка про сплату ЄСВ проставляється тільки після повної сплати страхувальником ЄСВ за відповідний місяць.

Однак, якщо підприємство в подальшому сплачує борг з ЄСВ (а, відповідно, у Реєстрі проставляється про це позначка), то такий місяць зараховується до страхового стажу працівника, а отже, і підстав для відмови у органу ФСС з ТВП при прийнятті заявки від страхувальника немає.

 

Строки подання заявки

Водночас, з такими лікарняними необхідно бути вкрай уважним щодо строків. Справа в тому, що на підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення  страхувальник нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок, яка повинна бути передана до робочих органів виконавчої дирекції Фонду не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення (п. 2 Постанови №12).

Своєю чергою, документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Таким чином, важливим є те, щоб рішення комісії про оплату лікарняних було прийнято не пізніше ніж за 5 робочих днів до подання такої заявки, і, відповідно, лікарняний від працівника має бути отримано не раніше ніж за 10 днів до дня прийняття комісією рішення про оплату лікарняних.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Задолженность , Отчетность , Фонд соцстраха

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме